معاون وزیر ارتباطات:

باید در جهت اقتصاد مقاومتی به حوزه فناوری توجه كرد

باید در جهت اقتصاد مقاومتی به حوزه فناوری توجه كرد

خراسان رضوی معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه «میزان درآمد ۱۰ كشور برتر دنیا در زمینه استخراج طلا معادل حدود نیمی از درآمد یكی از شركت های برتر جهان در حوزه فناورانه دنیاست»، اظهار داشت: به همین خاطر باید در جهت اقتصاد مقاومتی به حوزه فناوری توجه كرد.ستار هاشمی امروز با حضور در یکصدودهمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، اظهارکرد: مشهد به برکت وجود بارگاه منور رضوی، شهری به وسعت تمام ایران است. شایسته است که در حوزه فناوری هم بعنوان الگویی برای همه شهرهای ایران باشد.

وی با اشاره به اینکه «توسعه پایدار، مستلزم توجه به هوشمندسازی است»، تصریح کرد: میزان درآمد ۱۰ کشور برتر دنیا در زمینه استخراج طلا معادل حدود نیمی از درآمد یکی از شرکت های برتر جهان در حوزه فناورانه دنیاست. به همین خاطر باید در جهت اقتصاد مقاومتی به حوزه فناوری توجه کرد.

معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزود: ابزار، افراد و فرایندها از محورهای تحول دیجیتال هستند که در کنار هم به بلوغ می رسند. با عنایت به این سه رکن، به صورت طبیعی شاهد بهره وری خواهیم بود.

هاشمی عنوان کرد: یکی از کارکردهای حوزه آی سی تی افزایش بهره وری است. اگر بتوانیم هزینه صرفه جویی حاصل از این بهره وری را احصا و مشارکت بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان را جلب نماییم، تحول دیجیتال به معنای واقعی را رقم خواهیم زد.

وی تصریح کرد: در مشهد هم این پیام تحول دیجیتال به خوبی شنیده شده و در دستور کار قرار گرفته است.

تصویربرداری از شهر با پهباد و دقت یک پانصدم

محمدجواد رجائیان، مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد هم با اشاره به اینکه «شورای پنجم از آغاز کار خود با نگاهی عالمانه مبحث هوشمندسازی شهر را در دستورکار خود قرار داد»، اظهارکرد: شورای پنجم اقدامات زیربنایی مختلفی برای تحقق شهر هوشمند در بخش زیرساخت های فیزیکی، سخت‎افزاری و نرم افزاری انجام داده است که همه ما شاهد بهبودهای قابل توجهی در این حوزه بوده ایم.

وی افزود: برپایه مصوبه شورای شهر درمورد تکلیف شهرداری به سه بعدی سازی مناطق توس و ثامن، این کار انجام گرفت. در کنار آن، پنج اقدام شاخص و مهم دیگر هم در دستورکار سازمان فاوا قرار گرفت که در کشور جزو اقدامات کم‎نظیر و پرارزش است.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد تصریح کرد: همچون این اقدامات می توان به تصویربرداری حریم شهر مشهد در مساحت ۸۶ هزار هکتار، تصویربرداری شهر با پهباد و دقت یک پانصدم، نظارت هوشمند بر ساخت وسازها در حریم شهر و سه بعدی سازی با روش نوین در حداقل زمان ممکن نام برد. مقدمات برای سه بعدی سازی با روش نوین در حداقل زمان ممکن برای کل شهر فراهم گشته است. همچون اقدامات دیگر سازمان فاوا می توان به تصویربرداری پاناروما از تمام مشهد اشاره نمود.

رجائیان در مورد فعالیتهای هوشمندسازی، تصریح کرد: اگر این نگاه و رویکرد نبود، بدون شک در اجرای این پروژه کلان با موانع گوناگونی روبه رو می شدیم. امیدواریم با حمایت های مستمر شورای شهر، دستاوردهای شکل گرفته را در کالبد شهر نهادینه نماییم تا جایگزین روش های مرسوم شوند.
1399/07/29
20:13:30
5.0 / 5
1012
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل