فردا، آخرین فرصت ثبت نام اینترنت مجانی دانشگاهی

فردا، آخرین فرصت ثبت نام اینترنت مجانی دانشگاهی

اینترنت مجانی برای دانشجویان هنگام استفاده از سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها در حالی فراهم شده كه مشخصات برخی مراكز آموزشی در سامانه مربوط درج نشده و امكان ثبت نام و درج اطلاعات توسط مدیر فناوری آن مركز، فقط تا ۳۰ مهرماه میسر است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، بعد از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی به علت گسترش ویروس کرونا در کشور، یکی از مسائل اصلی برای آموزش مجازی دانشجویان، بحث تهیه اینترنت و هزینه بر بودن آن است، بنابراین دانشجویان خواهان مجانی شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس های مجازی شدند و وزارت ارتباطات وعده هایی را در جهت مجانی شدن اینترنت آموزش مجازی داد.
البته از همان ابتدا برخی دانشجویان عنوان کردند که حضور در کلاس های آنلاین از حجم اینترنت آنها کم می کند که در توضیح این موضوع، عنوان شد که فهرستی از دانشگاه ها و وزارت علوم، وزارت بهداشت و مراکز حوزوی به وزارت ارتباطات داده شده، در حالیکه امکان دارد هنگام استفاده از خدمات آنلاین دانشگاه، آی پی عوض شود و آی پی جدید در فهرست نباشد.
از آنجاکه سایت ها بر اساس آی پی اعلام شده از سوی وزارت علوم به صورت مجانی محاسبه می شوند و بخش فنی دانشگاه باید در همان آی پی که معرفی شده، سرویس بدهد، درصورتی که بعد از ورود به سایت و سامانه مورد نظر دانشگاه و هنگام ورود به جلسه آنلاین، آی پی تغییر کند، این مورد سبب کم شدن حجم دانشجو می شود.
در واقع با عنایت به این که بیشترین حجم مورد نظر در استفاده از خدمات آموزشی، هنگام برگزاری کلاس های آنلاین از ترافیک کاربران کم می شود، اینطور به نظر می آید که مجانی شدن تعرفه سایت ها عملا تاثیری در مصرف کاربران نداشته است و دانشجویان همچنان باید هزینه ترافیک مورد نظر را بپردازند.
همینطور چندی قبل محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام نمود اینترنت «رایگان» برای همه دانشجویان کشور، در هنگام استفاده از سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها فعال شده و مشاهده فهرست سامانه های فعلی مشمول طرح و همینطور ثبت نام سامانه های جدید توسط دانشگاه ها از راه سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات میسر است.
منبع:

1399/07/29
23:08:56
5.0 / 5
996
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل