مدیركل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم اعلام كرد

علاقه مندی وزارت علوم برای هم افزایی مستمر بین دانشگاه ها و واحدهای تجاری و بنگاه های اقتصادی

علاقه مندی وزارت علوم برای هم افزایی مستمر بین دانشگاه ها و واحدهای تجاری و بنگاه های اقتصادی

به گزارش دانلود فایل مدیر كل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه شورای پژوهشی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و كشاورزی ایران اظهار داشت: وزارت علوم مشتاق شكل گیری یك هم افزایی مستمر بین دانشگاه ها و واحدهای تجاری و بنگاه های اقتصادیست.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دکتر محمدسعید سیف در این نشست با اشاره به ظرفیت های وزارت علوم اظهار نمود: حدود ۱۰۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی دولتی، حدود ۳۰ پژوهشگاه و بیشتر از ۴۰ پارک علم و فناوری وجود دارند که در هر پارک علم و فناوری نیز واحدهای فناور مختلفی در حال فعالیت هستند. همینطور امروز شاهد این هستیم که حدود ۳۰ هزار عضو هیئت علمی و نزدیک به یک میلیون دانشجوی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های دولتی کشور وجود دارند.
وی ادامه داد: خوشبختانه در سال های اخیر در حوزه نیروی انسانی شامل رشته های مهندسی، پزشکی و دیگر رشته ها به خودکفایی رسیده ایم.
سیف عنوان کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری علاقمند به شکل گیری یک هم افزایی مستمر بین دانشگاه ها و واحدهای تجاری و بنگاه های اقتصادی است؛ متاسفانه در این حوزه همکاری با بخش خصوصی خیلی مورد توجه نبوده است و انتظار می رود این همکاری ها در آینده از طرف هر دو طرف مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم به شکل گیری این همکاری کمک کرده باشیم.
مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم خاطرنشان کرد: همکاری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با اتاق بازرگانی بسیار مفید خواهد بود و از نظر وزارت علوم هیچ مانعی برای این همکاری ها وجود نخواهد داشت.
بر مبنای اعلام وزارت علوم، وی ادامه داد: مشکلات و دغدغه های اصلی کشور می تواند شناسایی و در این گونه نشست های تخصصی مطرح شود، همینطور تدوین قوانین و پیش نویس های قانونی برای تسهیل همکاری ها بین صنعت و دانشگاه می تواند در این گونه جلسات در دستور کار قرار گیرد.
دکتر سیف در انتها با اشاره به لزوم ایجاد شبکه های فعال اتاق بازرگانی در استان های مختلف، تصریح کرد: کمیته ها و شوراهای تخصصی می توانند با دانشگاه ها همکاریهای دقیق تر و هدفمندی شکل دهند.
منبع:

1399/07/30
14:19:55
5.0 / 5
932
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل