دانشگاه سمنان مجری ارزیابی اثرات تغییر اقلیم بر سلامت در ایران شد

دانشگاه سمنان مجری ارزیابی اثرات تغییر اقلیم بر سلامت در ایران شد

به گزارش دانلود فایل رئیس دانشگاه سمنان از اجرای طرح ارزیابی اثرات تغییر اقلیم بر سلامت در ایران با همكاری وزارت علوم و مشاركت استادان دانشگاه های مختلف كشور با محوریت این دانشگاه اطلاع داد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دکتر مسعود نصیری زرندی با بیان این خبر اظهار داشت: با عنایت به اهمیت اثرات تغییر اقلیم بر سلامت در کشور، مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دانشگاه سمنان برای همکاری در پروژه ملی "ارزیابی صدمه پذیری سلامت ناشی از تغییر اقلیم و تعیین اقدامات استراتژیک در جمهوری اسلامی ایران" دعوت به همکاری کرد.
وی ادامه داد: این پروژه با حمایت مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مشارکت اساتید دانشگاه های مختلف کشور شامل دانشگاه های علوم پزشکی سمنان، تهران، تبریز، شهید بهشتی، گیلان، جندی شاپور، انستیتو تغذیه، دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه سمنان در ۶ استان پایلوت اجرا خواهد شد.
رئیس دانشگاه سمنان با اشاره به اینکه این طرح در استان های اصفهان، آذربایجان شرقی، خوزستان، خراسان رضوی، گیلان و سیستان و بلوچستان اجرا می شود، اضافه کرد: در این طرح اثرات تغییر اقلیم بخش های مختلف سلامت شامل بیماری های واگیر و غیرواگیر (قلبی – عروقی و تنفسی) بیماری های شغلی و بهداشت حرفه ای، بیماری های ناشی از آلاینده های جوی و گرد و غبار، بیماری های منتقله از آب، غذا و سوءتغذیه و سلامت در بلایای جوی و اقلیمی مورد بررسی قرار می گیرد.
نصیری افزود: بعد از بررسی های انجام شده استراتژی های سازگاری و راهکارهای مقابله با اثرات زیانبار تغییر اقلیم برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی مذکور تدوین و ارسال خواهد شد.
بر مبنای اعلام وزارت علوم، رئیس دانشگاه سمنان یادآور شد؛ این طرح از جانب سازمان بهداشت جهانی هم مورد حمایت قرار گرفته است.
منبع:

1399/08/11
22:46:01
5.0 / 5
1184
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل