امكان گشایش LC داخلی برای شركت های دانش بنیان برقرار شد

امكان گشایش LC داخلی برای شركت های دانش بنیان برقرار شد

دانلود فایل: با امضای تفاهمنامه ای بین صندوق نوآوری و شكوفایی و بانك تجارت امكان گشایش اعتبار اسنادی داخلی (LC) و اعطای تسهیلات خرید دین برای شركت های دانش بنیان برقرار شد.


به گزارش ایسنا، تفاهمنامه گشایش اعتبار اسنادی داخلی (LC) و اعطای تسهیلات خرید دین برای شرکت های دانش بنیان بین صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک تجارت بمنظور پاسخگویی به نیاز شرکت های دانش بنیان و تسهیل فعالیت آنها در قالب زنجیره های تامین و کاهش نرخ تامین مالی مورد نیاز این شرکتها منعقد شد.
در قالب این خدمت از خرید محصولات، اقلام و مواد اولیه مورد نیاز شرکتها و همین طور فروش محصولات دانش بنیان حمایت می شود.
شرکت های دانش بنیان می توانند با گشایش LC داخلی ۱۰ درصد سپرده گذاری داشته باشند و از ۱۰ درصد سپرده گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و تخفیف ۳۰ درصدی کارمزد از LC ها بهره مند شوند. بعد از صدور LC قابلیت تنزیل دارد، به این معنا که پس از فروش محصول دانش بنیان با نرخ ۸ درصد و در صورت خرید مواد اولیه با نرخ ۱۵ درصد قابلیت تنزیل و تبدیل به منابع پولی و مالی وجود دارد.
گشایش اعتبار اسنادی داخلی سبب کاهش هزینه های مالی برای شرکت های دانش بنیان می شود و با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی گسترده می تواند جایگزین تسهیلات شود؛ بدین جهت هدف از اجرای این طرح ورود شرکت های بزرگ دولتی به خرید محصولات دانش بنیان است تا تضمین سپاری و تشریفات به حداقل برسد؛ از جانب دیگر از آنجایی که شرکت های دولتی گرفتار کمبود نقدینگی برای خرید از شرکت های دانش بنیان هستند، می توانند با بهره گیری از این تسهیلات امکان خرید داشته باشند.
هم اکنون حدود ۴ هزار شرکت دانش بنیان می توانند از سیستم بانکی کشور تسهیلات دریافت نمایند. خدمات جدید و نوآورانه متناسب با نیاز شرکتها که خیلی از آنها در صندوق فعال می باشند، می توانند بوسیله سیستم بانکی کشور نیز فعال شوند. د
کتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در مراسم امضای تفاهمنامه گشایش LC داخلی برای شرکت های دانش بنیان با بانک تجارت اظهار داشت: نزدیک به دو سال است که سیستم بانکی در پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان نقش ایفا می کند، اما در وضعیت کنونی نیازمند حرکت های جهش گونه هستیم.
برمبنای اعلام صندوق نوآوری، ایشان سپس با اعلان اینکه بانک تجارت در میان بانکهای دیگر عملکرد بهتری در تامین مالی شرکت های دانش بنیان داشته است، اظهار نمود: شرکت های دانش بنیان در هر حوزه ای مانند مواجهه با ویروس کرونا خیلی از مشکلات کشور را برطرف کرده اند و از توانمندی های بالایی برخوردار می باشند و امیدواریم با تدابیر بانک تجارت در ارائه خدمات مختلف تا آخر سال جاری به دستاوردهای بالایی دست یابیم.
منبع:

1399/08/24
22:59:37
5.0 / 5
890
تگهای خبر: خدمات , دانش بنیان , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل