در گفت وگو با دانلود فایل اعلام شد

بخش خصوصی به حوزه پرتاب ماهواره وارد می شود

بخش خصوصی به حوزه پرتاب ماهواره وارد می شود

به گزارش دانلود فایل دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تشكیل مجموعه ای از شركت های بخش خصوصی در زمینه پرتابگر ماهواره آگاهی داد و اظهار داشت: از شروع سال جاری برنامه پشتیبانی از ورود بخش خصوصی به حوزه فضایی را با همكاری سایر دستگاه ها در دستور كار قرار داده‎ایم.


دکتر منوچهر منطقی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اقدامات حوزه فضایی در ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته اضافه کرد: از مهمترین اقداماتی که در حوزه فضایی در دستور کار داریم، این است که شرکت هایی که در این عرصه در بخش های ساخت ماهواره، پرتاب کننده ساز و ایستگاه زمینی ساز هستند، مورد حمایت قرار می گیرند.
وی با تاکید بر اینکه این حمایت‎ ها علاوه بر شرکت های دانش بنیان مشمول استارتاپ ها نیز می شود، اظهار نمود: هم اکنون بخش خصوصی قوی دراین زمینه وارد شده و به تدریج پروژه هایی به آنها سفارس داده می شود.
منطقی، حوزه فعالیت استارتاپ های فعال در بخش فضایی را شامل ساخت ماهواره، ساخت ایستگاه زمینی و تحویل اطلاعات فضایی ذکر کرد و تصریح کرد: به زودی مجموعه هایی با همکاری بخش خصوصی در زمینه ساخت پرتاب کننده ها تشکیل خواهند شد.
دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره کرد: توسعه استارتاپ های فعال در حوزه پرتابگر ماهواره با هماهنگی و همکاری بخش های دولتی و نظامی صورت خواهد گرفت.
منطقی با تاکید بر اینکه ما در توسعه این فعالیت ها از توان همه کشور بهره خواهیم برد، افزود: اجرای طرح پشتیبانی از ورود استارتاپ ها به بخش خصوصی از شروع سال جاری شروع شده است و با زمینه سازی های صورت گرفته تعداد زیادی شرکت برای ساخت ماهواره های کوچک تشکیل شده است.
منبع:

1399/08/27
12:45:12
5.0 / 5
871
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل