افزایش خطرات حملات سایبری ناشی از استرس

افزایش خطرات حملات سایبری ناشی از استرس

دانلود فایل: 80 درصد شركتها می گویند افزایش ریسك امنیت سایبری ناشی از عوامل انسانی در طول همه گیری COVID-19، خصوصاً در زمان استرس شدید، یك چالش به وجود آورده است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، بعد از آنکه ویروس کرونا منجر به اعلام وضعیت اضطراری قرنطینه و دورکاری کارکنان در بخشهای مختلف از طرف دولت کشورهای جهان شد، استفاده از خدمات مبتنی بر فضای ابری و اینترنت نیز توسط کاربران افزایش قابل توجهی یافت که در کنار آن حملات سایبری به این سرویس ها نیز رکورد زده و به رشد سرسام آوری رسیده است.
در این راستا به نقل از پلیس فتا، سایبرکولوژی، گزارش جدیدی است که به بررسی نقش کارکنان و شخصیت آنها در ایمن نگه داشتن سازمان ها از تهدیدات سایبری می پردازد. همچون این گزارش عبارت است از اینکه از زمان ایجاد COVID-۱۹، جرایم اینترنتی ۶۳ درصد افزایش یافته، طبق CISO، خطای انسانی بزرگترین چالش امنیت سایبری در ضمن بیماری همه گیری کرونا بوده است، فقط یک چهارم مشاغل استراتژی کار خودرا ازراه دور موثر می دانند و ۴۷ درصد از افراد، نگران توانایی خود در مدیریت استرس در طول بحران ویروس کرونا هستند.
تحقیقات سایبرکولوژی، نگرش ۲۰۰۰ مصرف کننده و بیش از ۱۰۰ افسر ارشد امنیت اطلاعات در بریتانیا را بررسی می کند و تحقیقات روانی ارتباط امنیت سایبری، شخصیت و استرس را در یک دنیای مجازی بررسی می کند.
این گزارش نشان داد که ۷۵ درصد شرکتها می گویند نیمی از کار آنها توسط کارکنانی انجام می شود که حالا ازراه دور کار می کنند - اما پیش از COVID-۱۹ این کار را انجام نمی دادند، که نشان دهنده نیروی کار بسیار پراکنده فعلی است.
با گزارش CISO شاهد افزایش ۶۳ درصدی جرایم اینترنتی از زمان آغاز این بیماری هستیم، و با کار ازراه دور خیلی از کارمندان، مشاغل بیش از هر زمان دیگری در معرض خطر هستند. در همین حال، این گزارش نشان داد که بیش از دوسوم مصرف کنندگان نگران امنیت سایبری خود هستند اما نمی دانند در این مورد چه باید بکنند و تقریباً نیمی از پاسخ دهندگان نگران توانایی خود در مدیریت استرس در هنگام شیوع همه گیری هستند.

هر کارمند دارای یک نقطه کور در زمینه امنیت سایبری است
استرس بر انواع مختلف شخصیت از طرق مختلف تأثیر می گذارد، به این معنا که هر یک از کارمندان در مورد امنیت سایبری نقطه کور خاص خودرا دارند. از آنجایی که بیماری همه گیر سطح استرس را افزایش داده، ممکنست اعضای کارکنان بسته به نوع شخصیت آنها، وحشت کرده و روی لینک مخربی کلیک کنند، یا اینکه تخلف امنیتی را به تیم فناوری اطلاعات گزارش نکنند. بدین سبب مقاله، مشاغل را به پیاده سازی یک استراتژی جامع امنیت سایبری تشویق می کند که شخصیت های فردی را در نظر بگیرند.
کار ازراه دور انعطاف پذیری بیشتری را برای نیروی کار به ارمغان آورده، اما همین طور روندها و سیستم های تجاری را به طرز شایان توجهی تغییر داده است. تلفیقی از سیستم های شکننده فناوری اطلاعات، فقدان امنیت مرکزی، تغییر ناگهانی محل کار در خانه و جو جهانی استرس و نگرانی، زمینه مناسبی برای یک حمله سایبری موفق است.
جیک مور، متخصص امنیت سایبری ESET اظهار داشت: این واقعیت که فقط یک چهارم مشاغل به استراتژی کار خود ازراه دور ایمان دارند، تکان دهنده است و نشان میدهد که کارهای زیادی برای انجام کار در خانه انجام شده است.
جان هاکستون، رئیس رهبران اندیشه در شرکت Myers-Briggs، اظهار نمود: مدتهاست که امنیت سایبری فقط بعنوان مسئولیت بخش های IT در نظر گرفته می شود، اما بمنظور ایجاد یک استراتژی کامل امنیت سایبری که عامل انسانی، IT و HR را در نظر بگیرد، ادارات باید با هم کار کنند. HR با بهره گیری از تست روان سنجی و ابزار خودآگاهی می تواند به شناسایی ترکیب تیم ها کمک نماید و لطمه پذیری های احتمالی را مشخص نماید. تیم های IT می توانند با بهره گیری از این بینش، پروتکل های امنیتی جامع و یک استراتژی سایبری فعال برای ایجاد یک قدم جلوتر از تهدیدات احتمالی ایجاد کنند.
منبع:

1399/09/04
15:28:00
5.0 / 5
742
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل