ساخت كوره های حرارتی دستاورد دانش بنیان محققان كشور

ساخت كوره های حرارتی دستاورد دانش بنیان محققان كشور

محققان یكی از شركتهای دانش بنیان موفق به تولید تجهیزات حرارتی مانند كوره های حرارتی شدند، ضمن آنكه با حضور دانش آموختگان دانشگاهی در این مجموعه، خدمات فنی هم به صنایع عرضه می شود.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، اسماعیل گنجه، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به فعالیت فناوران این شرکت در دو حوزه طراحی و ساخت سیستم های تابشی پیشرفته مادون قرمز و بازرسی سازه های فلزی شامل جوش و بتن، اظهار داشت: این شرکت با مشارکت تعدادی از دانش آموخته های در حوزه بازرسی های غیر مخرب از سازه های فلزی و قطعات صنعتی و هم ساخت سامانه های پیشرفته حرارتی، طراحی، ساخت و عرضه خدمات در زمینه جوشکاری، اتصالات و فرآوری مواد در زمینه متالورژی پودر و نانو مواد فعال است.
وی مهم ترین هدف این شرکت فناور را ساخت کوره های حرارتی پیشرفته عنوان نمود و افزود: فناوری ساخت این کوره ها بسیار پیشرفته است و نمونه مشابه داخلی از این محصول پیشرفته در کشور موجود نیست. خوشبختانه توانستیم بعد از کسب تائیدیه های علمی فاز تجاری سازی و توسعه محصولات تابشی حرارتی مادون قرمز مانند کوره های عملیات حرارتی سطحی، خشک کن رنگ خودرو، خشک کن میوه و سبزیجات را آغاز نماییم.
گنجه، عرضه خدمات تست و بازرسی فنی را یکی دیگر از توانمندی های فعالان فناور این شرکت برشمرد و خاطرنشان کرد: با استفاده از دانش و تجربه اعضای خود از قابلیت عرضه خدمات آزمایشگاهی، مشاوره ای و صنعتی به سایر مراکز دولتی و خصوصی برخوردار هستیم و فناوران این شرکت، ضمن توانمندی در طراحی و ساخت کوره ها، خشک کن ها و محفظه های تابشی مادون قرمز، ساخت کوره های حرارتی دما و خلاء بالا را در شمار فعالیت هایشان دنبال می کنند.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، وی لحیم کاری سخت و نرم اتصالات هم جنس و غیر همجنس، اتصال های نفوذی در دماهای بالا مانند جوشکاری و لحیم کاری نفوذی، آسیاب مکانیکی انواع پودرهای فلزی و سرامیکی برای تولید مواد کامپوزیتی را از خدمات این شرکت دانست و اضافه کرد: علاوه بر تولید محصول، خدمات حرارتی مواد مانند سخت کاری سطحی، سنتز نانو مواد، آلیاژسازی سطحی، آنالیز شوک حرارتی، انجام فرآیندهای بریزینگ و TLP به دانشجویان، اعضای هیات علمی و صنعتگران عرضه می شود.
منبع:

1399/09/10
22:44:03
5.0 / 5
708
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل