توزیع كنندگان واكسن كرونا طعمه جدید هكرها شدند

توزیع كنندگان واكسن كرونا طعمه جدید هكرها شدند

شرکت IBM و مقامات آمریکا اخطار دادند هکرها شرکتهایی را هدف می گیرند که برای توزیع واکسن کووید ۱۹ حیاتی هستند.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، شرکت IBM اعلام نمود این کمپین نشان داده است که جاسوسان دیجیتالی توجه خویش را به کار لجستیکی پیچیده در توزیع واکسن بین مردم جهان ضد ویروس کرونا معطوف کرده اند اما بعضی از کارشناسان مستقل هدف قرار گرفتن شرکتهای توزیع توسط هکرها را زیر سوال برده اند.

این شرکت در یک پست وبلاگ از شناسایی یک فعالیت فیشینگ جهانی اطلاع داد که روی سازمانهای در رابطه با زنجیره تأمین سرد واکسن کووید ۱۹ متمرکز شده که فرایند نگهداری دوزهای واکسن در دمای فوق العاده سرد از زمان انتقال واکسن از تولیدکنندگان به مصرف کنندگان است.

آژانس امنیت سایبر و امنیت زیرساخت آمریکا با انتشار مجدد گزارش IBM، اعلام نمود اعضای برنامه "فعالیت با سرعت بالا" که مأموریت واکسن ملی دولت آمریکاست، هدف قرار دارند. اما سایر کارشناسان امنیت سایبر نسبت به یافته های شرکت IBM ابراز بدبینی کردند و معتقدند باآنکه این اقدامات بطور قطع مخرب هستند اما تمرکز خاصی روی توزیع واکسن ندارند.

واحد امنیت سایبر IBM اعلام نموده که گروه پیشرفته ای از هکرها را شناسایی کرده که با استفاده از ایمیلهایی حامی کد مخرب که به مدیران گروه چینی هایر بایومدیکال ارسال کرده اند، روی جمع آوری اطلاعات در ارتباط با جنبه های مختلف زنجیره تأمین سرد فعالیت می نمایند.

اهداف هکرها شامل تولید پنلهای خورشیدی مورد استفاده برای تأمین یخچالهای نگهداری واکسن در کشورهای گرمسیر و محصولات پتروشیمی است که از آنها برای تولید یخ خشک استفاده می شود.

اداره کل اتحادیه مالیات و گمرک کمیسیون اروپا، در بین شرکتها و نهادهای نامبرده شده در گزارش IBM تنها سازمانی بود که واکنش نشان داد و در اطلاعیه ای اعلام نمود از این که هدف کمپین هک قرار گرفته، آگاه است.

بر اساس گزارش رویترز، کارشناسان امنیت سایبر و مقامات دولتی پیش از این از تلاش هکرها برای سرقت اطلاعات در ارتباط با ویروس کرونا و درمانهای احتمالی آن اطلاع داده بودند. مجرمان سایبر همینطور در دوران پاندمی ضد فراهم کنندگان مراقبتهای پزشکی مانند بیمارستانها فعال بوده اند.

منبع:

1399/09/15
22:54:12
5.0 / 5
628
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل