افزایش پایگاه های تعامل با متخصصان ایرانی در خارج از كشور

افزایش پایگاه های تعامل با متخصصان ایرانی در خارج از كشور

امسال 30 پایگاه جدید به پایگاه های تخصصی همکار برای جلب مشارکت متخصصان و محققان ایرانی خارج از کشور اضافه گردید.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir) با هدف استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی پژوهشگران و متخصصان ایرانی و برقرار ارتباط با مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور در حال اجراست. این کار با ایجاد ۱۵۰ پایگاه شامل بهترین دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و شرکت های دانش بنیان کشور سرعت گرفته است.
پایگاه های تخصصی همکار شامل برترین دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مراکر نوآوری، پارک های فناوری و شرکت های فناور داخلی می شود که با هدف مشارکت در برنامه همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور به وجود آمده اند. در امسال، ۳۰ پایگاه جدید شکل گرفت.
مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این برنامه در تلاش است در قالب پشتیبانی از انجام پروژه های تحقیقاتی و فناورانه مانند پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، راه اندازی کسب و کارهای فناورانه، اشتغال در شرکت های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی به ارتباط موثر متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور کمک نماید.
به گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «ارتقای سطح علمی و حرفه ای پایگاه تخصصی همکار»، «فراهم کردن شرایط مناسب برای توسعه فناوری های نوظهور و پیشرفته در کشور»، «فراهم کردن شرایط انتقال مهارت ها، روش ها و قابلیت های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل» و «کمک به تاسیس شرکت های فناور در حوزه های فناوری پیشرفته» همچون مهم ترین اهداف اجرائی کردن این برنامه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.1399/09/21
15:07:10
5.0 / 5
602
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل