برگزاری وبینار تبادل فناوری با حمایت دو سفیر؛

تبادل فناوری این دفعه ایران و ایتالیا

تبادل فناوری این دفعه ایران و ایتالیا

رئیس کارگروه ملی همکاری پژوهش و فناوری با کشور ایتالیا ضمن اشاره به برگزاری وبیناری برای تعاملات فناوری با این کشور در روز 27 آذرماه جاری، اظهار داشت: در صورتیکه طرف مقابل درخواست دریافت فناوری ایرانی را داشته باشند، در این حوزه تسهیل در ارتباطات متقاضی فناوری و تولیدکننده فناوری ایجاد خواهد شد تا بر مبنای پروتکل های آنها، مذاکرات صورت گیرد.


دکتر عبدالساده نیسی در گفتگو با ایسنا، اعلام نمود: وبینار بین المللی "تعاملات علمی ایران و ایتالیا"، "با تاکید بر انتقال علم و فناوری بین دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و پژوهشگاه های ایران و ایتالیا" روز پنج شنبه ۲۷ آذرماه از ساعت ۱۴ تا ۱۶: ۳۰ برگزار می شود.
وی افزود: این پنل به صورت مشترک توسط کارگروه همکاریهای علمی ایران و ایتالیا مستقر در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (Italy’s SPICI srl – Company for Innovation، Cooperation and Internationalization) و مرکز رشد دانشگاه ناپل که یکی از مهمترین دانشگاه های دولتی ایتالیا به حساب می آید، برنامه ریزی شده است.
رئیس کارگروه همکاریهای علمی ایران و ایتالیا ضمن اشاره به اهداف برگزاری این پنل، تصریح کرد: برگزاری این رویداد اهدافی چون"ارتقای سطح همکاری علم و فناوری بین دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری ایران و ایتالیا"، "معرفی هفته پژوهش و فناوری ایران"، "معرفی دستاوردهای جدید پژوهش و فناوری ایرانی"، "دیپلماسی علمی برای توسعه تعاملات پژوهش، فناوری و نوآوری دو کشور" و "بررسی اکوسیستم علم و فناوری با تمرکز بر پتانسیل های همکاریهای ایران و ایتالیا" را دنبال می کند.
نیسی عرضه سخنرانی قایم مقام وزیر علوم در امو بین الملل و سفرای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ایتالیا را از برنامه های این وبینار نام برد و خاطرنشان کرد: علاوه بر آن در این وبینار تور مجازی با هدف معرفی اجمالی بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار جمهوری اسلامی ایران عرضه خواهد شد، ضمن آنکه عرضه تور مجازی در نمایشگاه برای معرفی فناوری عرضه شده در "نمایشگاه پژوهش و فناوری" هم برنامه ریزی شده است.
وی مخاطبین این رویداد تبادل فناوری را اعضای کارگروه همکاریهای علمی ایران و ایتالیا و بعضی از اعضای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و شرکتهای دانش بنیان ایتالیایی و ایرانی دانست.
نیسی با تکیه بر اینکه وبینار بین المللی "تعاملات علمی ایران و ایتالیا" از حمایت دو سفیر ایران و ایتالیا برخوردار است، خاطرنشان کرد: سفرای دو کشور حامی برنامه های علمی برای انتقال علم و فناوری هستند.حمایت سفرای ایران و ایتالیا از برگزاری وبینار تعاملات ایران و ایتالیا
رئیس کارگروه ملی همکاری پژوهش و فناوری با کشور ایتالیا، افزود: در انتها این وبینار درباره توافقات و اقدامات آینده دو طرف برای ارتقای علم و فناوری جمع بندی صورت خواهد گرفت.
نیسی در پاسخ به این سؤال که در صورتیکه طرف ایتالیایی دریافت فناوری های پژوهشگران ایرانی را خواهان بودند، چگونه برنامه ریزی شده است، اظهار داشت: مأموریت ما سیاستگذاری علم و فناوری است و در این راستا در صورتیکه در این وبینار طرف مقابل خواهان یک فناوری باشد، ما آنها را به مرکز تولیدکننده فناوری معرفی خواهیم کرد تا به صورت مستقیم بر مبنای منافع و پروتکل های مورد انتظار آنها، طرفین وارد مذاکره برای انتقال فناوری شوند.
مدیرکل دفترحمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم با تکیه بر اینکه ما درصدد نیستیم که کلیه امور انتقال فناوری به صورت متمرکز صورت گیرد، تصریح کرد: ما تنها تسهیل کننده ارتباط طرفین متقاضی و تولیدکننده فناوری هستیم.1399/09/24
13:51:29
5.0 / 5
647
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل