ستاری:

راه ورود بخش خصوصی به حوزه كشاورزی را باز نماییم

راه ورود بخش خصوصی به حوزه كشاورزی را باز نماییم

به گزارش دانلود فایل معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ضمن اشاره به اینکه راه تحول در بخش کشاورزی از مسیر دانش بنیانی می گذرد، از اهمیت ورود بخش خصوصی به حوزه کشاورزی سخن گفت.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، سورنا ستاری امروز در مراسم تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی و منابع طبیعی با اعلان اینکه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی مبحث جدی است، اما بیشتر از هر چیزی نیازمند فرهنگ جدید در این عرصه هستیم، اضافه کرد: در هربخشی که شرکتهای دانش بنیان کم است، میزان وابستگی در آن بخش زیاد است.
وی با اعلان اینکه راه تحول در بخش کشاورزی از دانش بنیانی می گذرد، اضافه کرد: بایستی پارک های علم و فناوری در بخش کشاورزی داشته باشیم و اجازه دهیم جوانان شرکتهای خویش را تاسیس کنند و توسعه دهند.
معاون علمی رئیس جمهور افزود: تجاری سازی کار شرکت است و کار پژوهشگاه و دانشگاه نیست. نمی توان انتظار داشت که به صورت مثال واکسن از دانشگاه بیرون بیاید. محصول کار دانشگاه نیست. در دنیا هم به همین شکل است. امکان دارد دانشگاهی در پژوهش یک واکسن نقش داشته باشد یا سهامدار آن باشد، اما تجاری سازی اساسا با شرکت خواهد بود. در حقیقت محصول حاصل سرمایه گذاری بخش خصوصی در پژوهش است.
ستاری با اعلان اینکه بخش کشاورزی بخش جذابی برای بخش خصوصی است، اظهار داشت: بایستی راه ورود بخش خصوصی به حوزه کشاورزی را باز نماییم. تغییرات در سیستم های سنتی دشوار می باشد، اما به جهت اینکه کشاورزی کشور به جایگاه اصلی خود برسد، نیازمند این تغییرات هستیم.
وی در ادامه به صنعت مرغ اشاره نمود و اظهار داشت: به خودروسازی خرده می گیریم، ولی صنعت مرغ ۳.۵ میلیارد دلار واردات دارد و کمترین ارزش افزوده را دارد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه پیشرفت یک عنصر فرهنگی و نیازمند توسعه نرم افزاری است، اظهار داشت: جوانان با استعداد و فارغ التحصیلان زیادی در کشور داریم که بایستی آنها را به مراکز پژوهش راه دهیم و اجازه فعالیت و پیشرفت به آنها دهیم.
منبع:

1399/09/25
15:47:45
5.0 / 5
600
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل