در حاشیه جلسه دولت مطرح شد

روایت آذری جهرمی از آخرین تلاشهای یك اتاق فكر برای فیلترینگ اینستاگرام

روایت آذری جهرمی از آخرین تلاشهای یك اتاق فكر برای فیلترینگ اینستاگرام

به گزارش دانلود فایل وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات ضمن اشاره به انتشار فیلم نوجوانی در اینستاگرام و با اشاره به اینکه به من گفتند اتاق فکری می خواهد با انتشار این فیلم برای فیلترینگ اینستاگرام فشار بیاوردگفت: به جای دعواها به دنبال نجات کودک در معرض خطر باشیم.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به پخش ویدیویی در ارتباط با حضور یک نوجوان 14 ساله در لایو نامناسب اینستاگرامی، اظهار نمود: این ویدیو را برای من فرستادند و گفتند که اتاق فکری برنامه ریزی کرد تا به طور گسترده ویدیو را پخشش کنند تا ابزاری شود برای حمله کردن به شما جهت فیلتر اینستاگرام. بله من هم 4 شب پیش این ویدیو را دیدم و پاسخم این بود که پالایش و فیلتر شبکه های مجازی با مجموعه های دیگر است و آنان در ارتباط با این موضوعات مکانیزم های خودشان را دارند.
وی افزود: فیلم انصافا تلخ بود. به نظرم می رسد نهادهایی که مسئولیت امداد رسانی به کودکان را دارند باید به آن رسیدگی کنند. به نظرم باید به وضعیت ایشان و خانواده اش رسیدگی شود. من هم از همان سه چهار شب پیش خواسته ام که آدرسی از این خانواده پیدا کنند تا اگر بتوانیم با همکارانمان کمکی بکنیم. اصل مطلب نجات این کودک است. به جای دعوا کردن باید به نجات آنها فکر نماییم.
وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات اظهار داشت: نهادهایی که مسئولیت فرهنگ و تربیت را در دستور کار خود دارند باید پیگیری کنند تا این مشکلات پیش نیاید. سفارش من این است که نباید طوری وانمود نماییم که احساس ضد انقلاب این باشد که وضع کل مملکت همین است. اگر این مملکت کودکانی مثل ایشان دارد که باید به وضعیتش رسیدگی شود، که بطور قطع همین وضعیت هم آثار مشکلات دیگری در کشور است؛ شهید حججی و نوجوان های دین دار و معتقد به اسلام هم دارند. طوری وانمود نکنیم که انگار وضعیت تمامی نوجوان های ما این است.
منبع:

1399/09/27
10:56:14
5.0 / 5
724
تگهای خبر: ارتباطات , فیلترینگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل