درگذشت فناور برتر سال 99

درگذشت فناور برتر سال 99

دانلود فایل: دکتر امیر منصور پزشک، عضو هیئت علمی پژوهشکده الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف و فنّاور برتر کشور در سال 1399، از دنیا رفت.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دکتر امیرمنصور پزشک، متولد سال ۱۳۳۴ و دارای مدرک کارشناسی الکترونیک از دانشگاه صنعتی امیرکبیر بود. او مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای خودرا در دانشگاه پیر و ماری کوری پاریس گذرانده بود.
وی از سال ۱۳۶۵، به عضویت هیئت علمی پژوهشکده الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف درآمده بود و از سال ۱۳۸۴ مدیر هسته ی الکترونیک پیشرفته این دانشگاه بود.
متن پیام تسلیت دانشگاه صنعتی شریف به شرح زیر است:
"بدین وسیله درگذشت استاد و محقق فرهیخته، عضو هیأت علمی پژوهشکده الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف و فنّاور برتر کشور در سال ۱۳۹۹، مرحوم دکتر امیرمنصور پزشک را به جامعه دانشگاهی و تحقیقاتی کشور و خانواده دانشگاه صنعتی شریف تسلیت عرض می نماید.

دکتر پزشک بیش از ۳۰ سال برای اعتلای دانش و فناوری در کشور در حوزه های مختلف مهندسی برق تلاش کردند و دانشجویان بسیاری را پرورش دادند. ایشان بواسطه ایجاد فناوری های کلیدی گوناگون در حوزه مهندسی برق و انجام پروژه های ماندگار و مهم صنعتی در کشور بارها بعنوان محقق برگزیده توسط مراجع مختلف انتخاب گردیدند و مورد تقدیر قرار گرفتند. دکتر امیر منصور پزشک در سال ۱۳۹۹ و حدود ۱۰ روز پیش از رحلت خود در بیست و یکمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور که با حضور مسئولان مختلف سیاسی کشور همچون معاون اول رئیس جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور انجام شد بعنوان فناور برگزیده کشوری عرضه شدند و مورد تقدیر قرار گرفتند.

امیر منصور پزشک با از خود گذشتگی کم نظیر، بخش اعظم عمر، زندگی و سرمایه خودرا در راه اهداف علمی خود و دانشگاه صرف کردند و سالهای متمادی برای اعتلای فناوری پیشرفته در کشور زحمت کشیدند. ایشان در اوج کسالت، باز هم انگیزه و اشتیاق بالایی برای انجام کارهای علمی داشتند و هیچ گاه از تلاش و فعالیت برای حفظ و ارتقای توانمندی پژوهشی منتهی به محصول ارزشمندی که در دانشگاه و کشور ایجاد نموده بودند، باز نایستادند.
سرانجام، این مرد بزرگ بعد از سال ها تحمل بیماری، در هفتم دی ماه ۱۳۹۹ جان به جان آفرین تقدیم کرد و از زمین فانی به سرای باقی شتافت. دکتر پزشک با فراق خود برای اطرافیان و همکارانش تنهایی جانکاه و اندوه فراوان، اما افتخاری بزرگ و پیروانی توانا و متعهد به جا گذاشت."

خبرگزاری دانشجویان ایران درگذشت وی را به خانواده این ایشان و جامعه علمی کشور تسلیت می گوید.
منبع:

1399/10/09
12:23:58
5.0 / 5
672
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل