انتشار مقاله نقش نانو در آینده جوهرهای ضدجعل در ژورنال آمریكایی

انتشار مقاله نقش نانو در آینده جوهرهای ضدجعل در ژورنال آمریكایی

دانلود فایل: پژوهشگران دانشگاه صنعتی سهند تبریز در مقاله مروری به نقش نانوفناوری در آینده جوهرهای فلوئورسانس و فوتوکرومیک ضدجعل پرداختند و این مقاله در یکی از ژورنال های آمریکا منتشر گردید.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، در این مطالعه تحقیقاتی دکتر امین عبدالهی تحت سرپرستی دکتر حسین روغنی ممقانی و با همکاری مهندس بهاره رضوی و دکتر مهدی سلامی کلجاهی از دانشگاه صنعتی سهند تبریز موفق به چاپ این مقاله مروری ۷۶ صفحه ای در مجله معتبر ACS Nano در پایگاه انجمن شیمی آمریکا شدند.

نگارش و چاپ مقاله مروری به مدت دو سال به طول انجامید که منجر به ارائه یک مطالعه جامع روی انواع مواد پیشرفته فلوئورسانس، فسفرسانس و فوتوکرومیک جهت استفاده بعنوان جوهرهای ضدجعل شد که درواقع روش های تهیه، تکنولوژی تولید و روش های چاپ این جوهرها روی اسناد امنیتی مورد بحث قرار گرفته است.

جوهرهای فلوئورسانس و فوتوکرومیک دسته جدیدی از مواد پیشرفته هستند که بمنظور چاپ علایم امنیتی بر روی اسنادی از قبیل اسکناس، گذرنامه، کارت ملی و دیگر اسناد امنیتی مورد استفاده قرار می گیرند که باتوجه به اهمیت آنها برای سازمان های دولتی، در سالهای اخیر تحقیقات گسترده ای بر روی آنها انجام شده است. این جوهرها می توانند بر پایه مواد فلوئورسانس و فوتوکرومیک معدنی، آلی و همین طور پلیمری تهیه شوند که می توان به مواردی از قبیل نقاط کوانتومی، نقاط پلیمری، نقاط کربنی، نانوذرات پلیمری، ابرمولکول ها و دیگر مواد نوری اشاره نمود. در این مطالعه به بررسی نقش نانوتکنولوژی در آینده جوهرهای فلورسانس و فوتوکرومیک ضدجعل پرداخته شده است که می تواند آینده روشنی از این زمینه تحقیقاتی بسیار مهم را ترسیم کند.

در سال ۱۳۹۵ پروژه تحقیقاتی جوهرهای فلوئورسانس و فوتوکرومیک ضدجعل برای نخستین بار در کشور شروع شد و این پروژه در مقیاس آزمایشگاهی موفقیت آمیز بوده است و هم اکنون وارد فاز نیمه صنعتی شده است که در صورت پشتیبانی های لازم می تواند منجر به تولید محصول تجاری قابل استفاده در داخل کشور و حتی سایر کشورها شود.

طبق اعلام ستاد نانو، این مقاله حال حاضر نیز بطور اختصاصی بر فناوری ها و مواد قابل استفاده در تهیه جوهرهای ضدجعل معطوف بوده است و می تواند در پیشرفت های این زمینه تحقیقاتی در آینده تاثیر گذار باشد.

منبع:

1399/10/13
13:39:36
0.0 / 5
510
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل