پارلر با حمایت روس ها آنلاین شد

پارلر با حمایت روس ها آنلاین شد

وبسایت و اپلیکیشن شبکه اجتماعی پارلر (Parler) که محبوب راستگرایان افراطی آمریکایی است، با کمک یک شرکت فناوری روسی موفق شد آنلاین شود.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، پارلر به دنبال قطع میزبانی وب توسط شرکت آمازون و سایر شرکایش به علت مدیریت ضعیف محتوایی که از جانب کاربران ارسال می شود و به خشونت تشویق می کند، قطع شده بود.

وب سایت پارلر روز دوشنبه باردیگر قابل دسترس شد با این همه تنها پیام مدیرعامل آن به چشم می خورد که وعده داد در کوشش برای احیای فعالیت است.

رونالد گیلمت، کارشناس زیرساخت به رویترز اظهار داشت: آدرس پروتکل اینترنتی مورد استفاده پارلر متعلق به شرکت DDos-Guard بود که تحت کنترل دو مرد روسی قرار داشته و خدماتی همچون حمایت در مقابل حملات داس فراهم می آورد.

اگر وبسایت پارلر به صورت کامل احیا شود، کاربران آن می توانند باردیگر پیامها را مشاهده کرده و کامنت اظهار کنند. خیلی از کاربران این اپلیکیشن را ترجیح می دهند که هم اکنون از فروشگاههای برنامه رسمی اپل و گوگل حذف گردیده است.

جان ماتز، مدیرعامل پارلر هفته گذشته به رویترز اظهار داشت: این شرکت سرگرم مذاکره با شرکتهای خدمات وب مختلف است.

شرکت DDos-Guard با سایر سایتهای نژادپرست، راستگرا و نظریه پرداز توطئه که توسط قاتلان برای اشتراک گذاری پیام استفاده شده، همکاری کرده و همینطور از سایتهای دولت روسیه پشتیبانی کرده است.

مخالفان پارلر می گویند وابستگی به یک شرکت روسی، یک ریسک امنیتی احتمالی برای این سرویس شبکه اجتماعی بوده و انتخاب عجیبی برای سایتی است که محبوب میهن پرستان افراطی آمریکایی است.

پروپاگاندای روسیه از یک طرف با پشتیبانی از دونالد ترامپ و گسترش ادعاهای تقلب در انتخابات، تفرقه سیاسی در آمریکا را تشدید کرده و از طرفی به خشونت پلیس معترض شده است.

بر اساس گزارش رویترز، پارلر که اعلام نموده بیشتر از ۱۲ میلیون کاربر دارد، دوشنبه هفته گذشته از آمازون به علت قطع خدمات میزبانی وب شکایت نمود.

منبع:

1399/10/30
22:38:55
0.0 / 5
617
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سایت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل