شركت امنیت سایبری قربانی هك پیشرفته شد

شركت امنیت سایبری قربانی هك پیشرفته شد

شرکت امنیت سایبری ˮسونیک والˮ قربانی حمله هماهنگی شد که از جانب هکرهای بسیار پیشرفته برای نفوذ به سیستمهای داخلی این شرکت انجام گرفت.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، این شرکت در اطلاعیه ای اعلام نمود حفره های امنیتی دو محصول به کاربران دسترسی از راه دور به منابع داخلی این شرکت فراهم کردند.

هکرها از حفره امنیتی جدیدی که در بعضی از محصولات دسترسی از راه دور "سونیک وال" اخیرا کشف شده بود، بهره برداری کردند.

هنوز مشخص نیست که آیا رخنه به "سونیک وال" توسط هکرهای مظنون روسی انجام گرفته که در حمله اخیر به سازمانهای دولتی و شرکتهای خصوصی آمریکایی همچون شرکتهای امنیت سایبری دست داشته اند یا خیر. شناسایی اولیه این حمله در دسامبر نشان داد که هکرها با استفاده از نرم افزار شرکت "سولار ویندز" توانسته بودند رخنه کنند.

حداکثر ۱۸ هزار مشتری "سولار ویندز" آپدیت آلوده به کد مخرب را برای نرم افزار مدیریت شبکه اوریون این شرکت دریافت کرده اند با این وجود تصور می رود هکرها حملات بیشتر را ضد نهادهای کمتری انجام داده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هکرها از متودهای دیگری برای نفوذ به شبکه های کامپیوتر شرکتها و سازمانها بهره برده اند که به تازگی شناسایی شده اند. بعنوان مثال شرکت امنیت سایبری "میلواربایت" در ۱۹ ژانویه اعلام نمود این شرکت توسط هکرهای مظنون روسی با استفاده از اپلیکیشنهایی که دسترسی ویژه به محیطهای آفیس ۳۶۵ و آزور مایکروسافت داشتند، هدف قرار گرفته است.

منبع:

1399/11/05
21:36:00
0.0 / 5
696
تگهای خبر: شركت , كامپیوتر , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل