مذاكرات مایكروسافت برای گرفتن جای گوگل در استرالیا

مذاكرات مایكروسافت برای گرفتن جای گوگل در استرالیا

دانلود فایل: غول نرم افزاری مایکروسافت مطمئن است موتور جست و جوی Bing می تواند خلای ناشی از خروج احتمالی گوگل از استرالیا را پر کند.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، استرالیا قوانینی را اعلام نمود که غول اینترنتی گوگل و شرکت شبکه اجتماعی فیسبوک را وادار می کند برای نمایش لینکهای منابع رسانه ای استرالیایی به آنها پول پرداخت کنند.

غولهای فناوری این قوانین را غیرقابل اجرا خواندند و ماه گذشته اعلام نمودند اگر رگولاتورهای استرالیا بخواهند قوانین مذکور را اجرا کنند، خدمات کلیدی خود در این کشور را حذف خواهند کرد. این خدمات شامل موتور جست و جوی گوگل است که ۹۴ درصد از بازار جست و جوی اینترنت استرالیا را در اختیار دارد.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت درباره این مقررات جدید با اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا صحبت کرده و وی روز دوشنبه اعلام نمود مایکروسافت آماده است تا حضور موتور جست و جوی Bing را که با فاصله بسیاری در رتبه دوم قرار دارد، توسعه دهد.

موریسون بدون اشاره به جزئیات بیشتر به خبرنگاران اظهار داشت: در صحبتی که با ساتیا داشتم، مایکروسافت کاملا در این زمینه مطمئن بود. ما فقط می خواهیم قوانینی که در دنیای دیجیتال وجود دارد مشابه قوانین دنیای واقعی باشد.

سخنگوی مایکروسافت انجام این مذاکرات را تایید نمود و اظهار داشت: ما بر اهمیت بخش مطبوعات و ژورنالیسم در یک دموکراسی واقف بوده و چالشهایی که بخش مطبوعات در طول سالیان متمادی بواسطه تغییر مدل های کسب وکار و سلایق مصرف کنندگان با آن روبرو بوده است را درک می نماییم.

بر اساس گزارش رویترز، جاش فرای دنبرگ، خزانه دار استرالیا یک روز پیش گفته بود مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک خواهان دیداری درباره این قانون شده بود و آنها مذاکره کردند اما وی در مقابل این تغییر عقب نشینی نمی کند.

منبع:

1399/11/14
22:42:48
0.0 / 5
458
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل