فردا طی مراسمی اجرا می شود

تقدیر از 20 طرح منتخب جشنواره جوان و بین المللی خوارزمی

تقدیر از 20 طرح منتخب جشنواره جوان و بین المللی خوارزمی

۲۰ طرح فناورانه منتخب سی و چهارمین جشنواره بین المللی و بیست و دومین چشنواره جوان خوارزمی فردا یکشنبه ۱۹ بهمن ماه طی برگزاری مراسمی با حضور وزیر علوم مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، جشنواره بین المللی خوارزمی رویدادی برای شناسایی و معرفی طرح های برتر ملی و قدردانی از دانشمندان، پژوهشگران و نوآورانی است که با دانش و نوآفرینی های ذهنی و عملی خود دنیای پرتلاطم امروز را به سویی روشن تر و امن تر می برند.
فراخوان پذیرش طرح ­های فناورانه در سی و چهارمین جشنواره بین المللی خوارزمی در فروردین ماه، از راه وبگاه جشنواره و سایر مسیرهای اطلاع رسانی الکترونیکی و پستی در داخل و به چهار زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی در خارج از کشور شروع شد و ثبت نام متقاضیان در مهرماه به پایان رسید.
جشنواره بین المللی خوارزمی در محورهای اصلی "پژوهش های بنیادی"، "کاربردی"، "طرح ­های توسعه ای" و "اختراع و نوآوری" در گروه های تخصصی "مهندسی برق و کامپیوتر"، "مکانیک"، "مکاترونیک"، "فناوری های شیمیایی"، "فناوری نانو"، "مواد"، "متالورژی و انرژی های نو"، "مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات"، "صنایع و مدیریت فناوری"، "زیست فناوری و علوم پایه پزشکی"، "کشاورزی و منابع طبیعی"، "محیط زیست"، "علوم پایه"، "عمران"، "هوافضا"، "معماری و شهرسازی"، "هنر"، "علوم پزشکی" در سطح ملی و بین المللی فعالیت می کند.
در سی وچهارمین دوره جشنواره بین المللی خوارزمی در این دوره از جشنواره ۲۰۲ طرح داخلی و ۴۷ طرح خارجی از ۲۶ کشور جهان برای حضور در این رقابت ثبت نام کردند و طرح های ارسالی، از جانب اعضای هیات علمی گروه های تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفت و در مجموع در این دوره از جشنواره ۱۱ طرح انتخاب|شد.
طرح های ارسالی و پذیرش شده در ۱۸ حوزه تخصصی مهندسی برق و کامپیوتر، مکانیک، مکاترونیک، فناوری های شیمیایی، فناوری نانو، مواد، متالوژی و انرژی های نو، مهندسی نرم افزار، فناوری اطلاعات، صنایع و مدیریت فناوری، زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی، محیط زیست، علوم پایه، عمران، هوا فضا، معماری و شهرسازی، هنر و علوم پزشکی بوده است.
"طرح ­های داخلی"، "طرح ­های خارجی"، "طرح­ های ایرانی ها مقیم خارج"، "طرح برگزیده موفق در تولید ملی" (برای طرح های تجاری شده از میان برگزیدگان دوره های قبل) و "برگزیده ویژه" (برای تکریم فرهیختگان و دانشمندان ایرانی که با یک عمر تلاش مؤثر در زمینه علمی خود به آبادانی این مرزو بوم همت گماشته اند) همچون بخش های این رویداد علمی بین المللی است.
در بیست و دومین جشنواره جوان هم از ۹ طرح منتخب تقدیر خواهد شد.
به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، بیست و دومین جشنواره جوان خوارزمی همزمان با سی و چهارمین جشنواره بین المللی خوارزمی فردا یکشنبه (۱۹ بهمن ماه) با حضور دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شود.
منبع:

1399/11/18
21:20:45
0.0 / 5
390
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل