آمادگی پارك پردیس برای همكاری فناورانه با كشورهای D-8

آمادگی پارك پردیس برای همكاری فناورانه با كشورهای D-8

رئیس پارک فناوری پردیس ضمن اشاره به ایجاد زمینه همکاری فناورانه میان این پارک با کشور اندونزی، اظهار داشت: این مجموعه با دارا بودن بیشتر از 400 شرکت و 6000 عضو در حوزه های مختلف فناوری، آمادگی دارد که دانش موجود را با شرکت ها و کشورهای عضو D-8 به اشتراک بگذارد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، مهدی صفاری نیا در سومین نشست سرمایه گذاری فناوری TIM 2021 ضمن اشاره به ظرفیت های علمی و فناوری بالای پارک فناوری پردیس، اظهار نمود: چندی قبل میهمان سفارت اندونزی بودیم که در این دیدار زمینه خوبی برای تبادل تجهیزات پزشکی فراهم و وارد مرحله عملیاتی شد.
وی افزود: ما در پارک فناوری پردیس با وجود بیشتر از 400 شرکت و 6000 عضو و نیروی جوان و متخصص در حوزه های مختلف فناوری، این آمادگی را داریم که دانش موجود در این مجموعه را با شرکت ها و کشورهای عضو این پیمان به اشتراک بگذاریم.
صفاری نیا ضمن اشاره به امضا قرارداد صادراتی یکی از شرکتهای عضو این پارک با شرکت اندونزیایی به نام BARAKAH MEDICA UNSANTRA، تصریح کرد: این همکاری در حوزه ساخت تجهیزات پزشکی بوده است.
رئیس پارک علم و فناوری از آمادگی کامل این پارک برای همکاری با دیگر سرمایه گذاران کشورهای دی- هشت جهت مشارکت در حوزه مختلف فناوری اطلاع داد.
در این رویداد همینطور "جعفر کوشاری" دبیر کل سازمان D-8 به اهمیت نشست سرمایه گذاری فناوری اشاره و درخواست نمود همه کشورهای عضو این نشست و شرکتهای فعال در این رویداد تجربیات خویش را در حوزه فناوری برای سایرین به اشتراک گذارند.
دبیر کل سازمان D-8 اضافه کرد: ما در نخستین انقلاب فناورانه ظهوری به سر می بریم که سبب تحول در کسب و کارها خواهد شد. هم اکنون «رباتیک» و «هوش مصنوعی» دو سوژه مهم برای رقابت و سرمایه گذاری شرکت ها و استارت آپ های این حوزه هستند که باید این شرکت ها با نگاه دقیق تری به این دو سوژه توجه داشته باشند.
کوشاری از شتابِ شکل گرفته در نوآوری های حوزه فناوری در کشورهای در حال توسعه اطلاع داد و تصریح کرد: انتقال فناوری و شبکه سازی باید در دستور کار کشورهای عضو این نشست قرار گیرد تا این شتاب در راه درستی هدایت شود.
منبع:

1399/11/28
21:08:52
0.0 / 5
469
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل