در گفت وگو با دانلود فایل اعلام شد

برنامه ای برای مدیریت سبك زندگی در مبتلایان به دیابت

برنامه ای برای مدیریت سبك زندگی در مبتلایان به دیابت

دانلود فایل: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فناور برتر جشنواره پژوهشی ابوریحان با تشریح اپلیکیشن مدیریت سبک زندگی در مبتلایان به دیابت بعنوان محصول برتر این جشنواره پژوهشی، تعدادی از موانع و مشکلات پیش روی استارتاپ ها و فناوران جوان را بیان نمود.


دکتر سوده رازقی جهرمی در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه در این جشنواره با اپلیکیشن "آیدیا" حضور پیدا کردیم، توضیح داد: این اپلیکیشن برای مدیریت سبک زندگی در افراد دیابتی طراحی شده و به این افراد کمک می نماید تا متناسب با دارویی که برای قندخون مصرف کرده و یا انسولینی که تزریق می کنند؛ چگونه و به چه میزان غذا خورده، ورزش کنند و همین طور استرس خودرا مدیریت کنند.
وی با اعلان اینکه این مجموعه به تنظیم آسان تر دوز انسولین، کنترل وزن افراد، پیش گیری از افزایش دفعات افت قند خون و افزایش قند خون کمک می نماید، اظهار نمود: همین طور این اپلیکیشن به سبب دارا بودن تأییدیه انجمن غدد و انجمن تغذیه، با ابلاغیه وزرت بهداشت در بسته خود مراقبتی برای افراد مبتلا به دیابت و فشار خون بالا قرار گرفته است.
این متخصص تغذیه با اعلان اینکه افراد مبتلا به دیابت در معرض تبعات و عوارض شدیدتر بیماری کرونا قرار دارند، عنوان کرد: بدین سبب کنترل شرایط بیماران دیابتی اهمیت بالایی دارد، باید قند خون این افراد و میزان مراجعاتشان آسان تر تنظیم شود که این مهم نیز توسط اپلیکیشن انجام می شود.
توسعه اپلیکیشن جهت کنترل سایر بیماریهای مزمن
این عضو هیئت علمی دانشکده تغذیه با تاکید بر اهمیت کنترل سبک زندگی در بیماریهای مزمن، اظهار داشت: در پروژه های آینده در نظر داریم بخش مربیگری در مورد دیابت را نیز اضافه نماییم، چونکه با وارد کردن داده توسط کاربر یک هوش مصنوعی برای کمک به ارتقای آگاهی افراد درباره مواد غذایی موثر در افزایش قندخون یا هشدار درباره تاثیر هر مساله ای بر قند خون، فعال می شود. با این وجود وجود مربی در اپلیکیشن به این امر کمک زیادی می کند، پس در تلاش هستیم تا بخش مربیگری بررسی تغذیه، ورزش و غدد را نیز شروع نماییم، البته این مساله به یک پلت فرم جداگانه برای دسترسی اپلیکیشن به مربی شخصی نیاز دارد.
وی افزود: همین طور به زودی این سبک اپلیکیشن با هدف ارتقای سبک زندگی سالم در مورد سایر بیماریهای مزمن نیز فعال خواهد شد.
این فناور در ادامه با اشاره به سایر دستاوردها در حوزه استارتاپی، توضیح داد: این اپلیکیشن برنده یک جایزه نوآوری در چین بود که حمایت مالی دولتی بلاعوض از جانب دولت چین به آن تعلق گرفت، ولی به سبب کرونا امکان حضور در کشور چین فراهم نشد، فروش لیسانس این اپلیکیشن به یک شرکت دارو سازی در فرانسه نیز انجام شده و همین طور این اپلیکیشن جزو ۱۴۰ شرکت نرم افزار دارای پروانه ساخت و شرکت طراح آن از شرکت های خلاق معاونت علمی ریاست جمهوری است که مراحل دانش بنیانی آن در حال انجام می باشد.
رمز موفقیت کارهای استارتاپی داشتن یک تیم خوب و توانمند است
این عضو هیات علمی دانشکده تغذیه با اعلان اینکه شروع این پروژه در مرکز رشد و نوآوری علوم تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بوده است، اشاره کرد: داشتن یک تیم قوی و توانمند با اهمیت ترین معیار در موفقیت استارتاپ هاست.
دکتر رازقی جهرمی با تاکید بر اینکه که داشتن دانش برای کارهای استارتاپی کافی نیست، اظهار نمود: برخی معتقدند داشتن دانش انجام کار استارتاپی برای شروع فعالیت در این عرصه کافی است، ولی واقعیت این است که تیم فنی، مالی و بازاریابی نیز به اندازه تیم دانشی توانمند باشند؛ در نهایت مجموعه این سه گروه می توانند در قالب یک تیم، فعالیت استارتاپی موفقی را رقم بزنند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اعلان اینکه موضوع جذب سرمایه یکی از مسائل مهم در کارهای استارتاپی است، اظهار داشت: از زمان ورود به حوزه استارتاپ، شاهد حضور دانشجویانی بوده ام که انتظار کمک، وام و حمایت مالی از سیستم دارند، درحالیکه جذب سرمایه گذار با اهمیت ترین و سخت ترین بخش کار است و برای تحقق آن باید کفش های آهنین به پا کرد.
این فناور برتر همراهی اعضای تیم در هر شرایطی را برای کسب موفقیت بسیار مؤثر دانست و اظهار داشت: تیم فنی این پروژه مجموعه ای از دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف هستند که در این راه بسیار همکاری کردند و نکته مهم این بود که همگی پا به پای هم و به یک اندازه برای پیشرفت کار تلاش کردند.
هدف را درست تعریف کنید تا ناامید نشوید
وی تعریف درست هدف در کارهای استارتاپی را نکته مهمی برشمرد و افزود: متاسفانه برخی کمبودها و موانع منجر به ناامیدی و دلسردی فارغ التحصیلان دانشگاهی و فعالان حوزه استارتاپی می شود، با این وجود عدم دستیابی به ایده آل ها نباید موجب ناامیدی افراد شود، در وهله اول باید هدف روشنی را برای خود تعریف کنند و انتظار دستیابی به موفقیت قبل از موعد مقرر را نداشته باشند؛ همت عالی همیشه موثر است، در این راه افراد زیادی را دیده ام که بارها دست روی زانوی خود گذاشته و بلند شده اند، اهتمام کرده اند هزینه ها را تا جای ممکن کاهش دهند، موانع را رد کرده و کار خودرا پیش ببرند، موفقیت برای این دسته از افراد محتمل تر است.
چالش های پیش روی استارتاپ ها
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به موانع موجود بر سر راه فناوران و فعالان حوزه استارتاپ، اظهار داشت: موانع حقوقی یکی از با اهمیت ترین چالش های استارتاپ هاست، چونکه متاسفانه ساختار استارتاپی بطور کامل و به درستی تنظیم نشده است.
وی افزود: همین طور به خاطر چارچوب های در نظر گرفته شده برای شرکت های خصوصی و شرکت های مستقر در مرکز رشد؛ با چالش های دارایی، مالی، کارت تجاری و غیره روبرو می باشیم. بعنوان مثال برای تنظیم کارت تجاری، اجاره نامه با کد رهگیری نیاز داریم ولی زمانی که در فضای دانشکده مستقر هستیم ملک دولتی را نمی توانند با کد رهگیری اجاره دهند و این مسئله یک چالش قانونی ایجاد می کند، یا مثلا اداره مالیات درخواست مالیات فضا را دارد اما دانشگاه خودرا معاف از مالیات می داند؛ موارد مشابه بی شمار است و بنا بر این چالش های قانونی موجود در فضاهای استارتاپی زمان زیادی را از تیم می گیرد و پس تصحیح و تسهیل آنها یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
این فناور برتر در آخر با اعلان اینکه وجود یک مشاور حقوقی در مراکز رشد به تسهیل پروسه و ارتقای انگیزه افراد کمک زیادی می کند، اظهار داشت: حمایت های مالی از فناوران روز به روز بهتر می شود و هر چقدر اطلاع رسانی دقیقی در مورد انکوباتورها، دسترسی به آنها و وابسته بودن سازمان ها به نهادهایی که در استارتاپ ها سرمایه گذاری می کنند، بیشتر باشد افراد از ابتدا در راه صحیحی کار خودرا آغاز نموده و کمتر با چالش هایی از این دست روبرو می شوند.
منبع:

1399/12/04
13:48:47
0.0 / 5
366
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل