با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری انجام شد؛

رونمایی از ۳ پروژه بزرگ پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی

رونمایی از ۳ پروژه بزرگ پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی

به گزارش دانلود فایل معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در مراسم رونمایی از 3 پروژه بزرگ پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی اظهار داشت: حضورم در این مراسم، پشتیبانی از اتفاقاتی است که در پژوهشگاه رویان صورت می گیرد و خوشحالم از اینکه حداقل سالی یک دفعه در این مجموعه حضور پیدا می کنم.به گزارش ایسنا، در مراسمی که بامداد امروز (۱۰ اسفند) در پژوهشگاه رویان برگزار شد، از ۳ پروژه مهم این پژوهشگاه شامل گزارش نتایج فاز اول کارآزمایی بالینی استفاده از سلول های ایمنی برای هدف گیری تومورهای مغزی بدخیم، موش تراریخت hACE۲ برای ارزیابی تولید واکسن کووید ۱۹، گزارش پیشرفت نخستین فرآورده ژن درمانی برای یک نوع سرطان خون رونمایی شد؛ همین طور فاز نهایی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویان راه اندازی شد.

در این مراسم، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن تقدیر از کوشش های پژوهشگران رویان تاکید کرد: رشد و بالندگی پژوهشگاه رویان برای همه ما مهمست و خوشحالم از اینکه این فرهنگ دارد جا می افتد و امیدواریم امروز در مورد پروژه های جدید هم تفاهم نماییم.

دکتر ستاری اشاره کرد: از دوستان جهاد دانشگاهی می خواهم تا شرکت طرف قرارداد مشخص نشود و تجاری سازی اتفاق نیفتد، این مساله را جهاد دانشگاهی باید به جد پیگیری کند. موسسه نمی تواند تجاری سازی انجام دهد؛ شرکت خصوصی است که می تواند تجاری سازی انجام دهد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اضافه کرد: خیلی فرق است بین پولی که کسی از جیب خودش درمی آورد و در پژوهش خرج می کند با پول دولت که از جیب مردم در پژوهش خرج می کند. بین این دو پول خیلی فرق است. سال قبل شرکتی در حوزه بیوتکنولوژی ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه تحقیق و توسعه (R&D) داشت؛ بطور قطع اگر ما در دولت ۴ هزار میلیارد هم می گذاشتیم، نمی توانستیم به نتایجی که آنها دست پیدا کردند، برسیم.

منبع:

1399/12/10
14:22:57
0.0 / 5
336
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل