در گفت وگو با دانلود فایل اعلام شد

راه اندازی 4 برج سلامت، بایو، ICT و دامپزشكی در شهر دانش دانشگاه تهران

راه اندازی 4 برج سلامت، بایو، ICT و دامپزشكی در شهر دانش دانشگاه تهران

به گزارش دانلود فایل رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از طریق اندازی چهار برج سلامت، بایو، ICT و دامپزشکی در شهر دانش این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: راه اندازی این شهر با قدرت جلو می رود و در اینباره سرمایه گذاران خوبی پیدا شده و قرار است با همراهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این پروژه پیش برود.


دکتر عباس زارعی هنزکی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به عصر تکنولوژی اظهار نمود: در عصر تکنولوژی، همه کشورها، برای برنامه های پنج، ۱۰ و ۲۰ ساله خودشان، واژه هایی را برگزیده اند و در جهت این واژه ها برنامه ریزی های خویش را شکل می دهند.

وی افزود: اروپا با مفهوم صنعت چهارم (industry 4)، ژاپن با مفهوم جامعه پنجم (society 5)، آمریکا با مفهوم اینترنت صنعتی (industrial internet)، کشورهای آسیایی با مفهوم شهر هوشمند (smart cities) و چین با مفهوم ساخت چین (made in china) برنامه های خویش را طراحی و پروتکل های لازم را شکل داده اند.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در ادامه تصریح کرد: در ایران هم مفهوم شهر دانش (knowledge cities) انتخاب شده است. دانشگاه تهران، پیشرو و بنیان گذار شهر دانش است. کشور و قوانین هم به پشتیبانی از این مفهوم پرداخته اند. در بحث شهر دانش، هوشمندی (smart)، سبز بودن(green) و کارآفرین بودن (entrepreneur) مد نظر است.

دکتر زارعی خاطرنشان کرد: شهر دانش که نماد پاسخگویی به اصلی ترین نیاز امروز کشور یعنی تبدیل اقتصاد سنتی به دانش بنیان عنوان شده است، در زمینی به مساحت ۴۲۸ هزار متر مربع برای توسعه پارک علم و فناوری و با حضور ۶۰۰ شرکت دانش بنیان و اشتغال زایی نهایتاً ۱۸ هزار نیروی دانش آموخته و با هدف گسترش فضای کسب و کار راه اندازی می شود که هزینه راه اندازی فضاها از راه اجازه بهره برداری طولانی مدت به سرمایه گذاران تأمین می شود.

منبع:

1399/12/10
22:34:15
0.0 / 5
498
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود فایل
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل