محدودیت فروش آمریكا به هواوی تشدید شد

محدودیت فروش آمریكا به هواوی تشدید شد

به گزارش دانلود فایل دولت آمریکا هفته گذشته با تغییر مجوزهای شرکتهایی که اجازه فروش به شرکت هواوی تکنولوژیز را داشتند، امکان فروش قطعاتی که می توانند در دستگاههای ۵G مورد استفاده قرار گیرند را به این شرکت چینی محدودتر کرد.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، این تغییرات می توانند قراردادهای فعلی با هواوی که تحت مجوزهای قبلی منعقد شده بودند و الان تغییر پیدا کرده اند را برهم زند. این اقدامات نشان داده است دولت بایدن سخت گیری در مورد صادرات به هواوی که به علت نگرانیهای امنیت ملی آمریکا در فهرست سیاه تجاری قرار گرفته است را شدت بخشیده است.

سخنگوی وزارت بازرگانی آمریکا در اینباره اظهارنظر نکرد و اعلام نمود اطلاعات صدور مجوز محرمانه هستند. سخنگوی هواوی هم در اینباره اظهارنظر نکرد.

مجوزهای صادرات اولیه از جانب وزارت بازرگانی آمریکا بعد از اینکه هواوی در سال ۲۰۱۹ در فهرست سیاه تجاری این وزارت خانه قرار گرفت، صادر شده بودند اما شرایط جدیدی که هفته گذشته اعلام شدند مجوزهای قدیمی را با سیاستهای مجوزدهی سختگیرانه تری که در ایام پایانی دولت ترامپ به اجرا گذاشته شده بودند، منطبق تر می کند.

طبق اسناد وزارت بازرگانی آمریکا که توسط رویترز مشاهده شد، دولت ترامپ در ژانویه تصمیم گرفت با ۱۱۶ درخواست مجوز فروش به هواوی به ارزش مجموع ۱۱۹ میلیارد دلار مخالفت کند و تنها چهار مجوز به ارزش ۲۰ میلیون دلار را تایید نمود. اغلب مجوزهای رد شده در ارتباط با سه بخش حافظه، گوشی و سایر دستگاهها و کاربردهای شبکه بودند.

دولت آمریکا در فاصله سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ مجوزهایی برای شرکتها به منظور فروش کالاها و فناوری به ارزش ۸۷ میلیارد دلار به هواوی تصویب کرد. این مجوزها معمولا به مدت چهار سال قابل استفاده هستند.

محدودیت های جدید در مورد این مجوزها به بعضی از صادرکنندگان آمریکایی لطمه می زند. همینطور سطح تعامل میان شرکت ها را تغییر می دهد چونکه بعضی از این مجوزها تحت سیاستهایی اعطا شده بودند که محدودیت کمتری داشتند.

طبق یکی از این مجوزهای بازنگری شده که توسط رویترز مشاهده شده است، اقلام نباید در هیچ کدام از دستگاههای ۵G مورد استفاده قرار گیرد. یک مجوز اصلاح شده دیگر که پس از هشتم مارس اجرایی شده است، استفاده از قطعات آمریکایی در ارتش، ۵G، زیرساخت حساس، دیتاسنتر شرکتها کاربردهای ابری و فضایی را ممنوع کرده است.

طبق این اطلاعیه، برخی اقلام باید فشردگی ۶ گیگابایت یا کمتر و الزامات فنی دیگر را داشته باشند.

هر دو مجوز اصلاح شده می گویند قبل از صادرات، شرکت هواوی یا مشتریان باید یک برنامه کنترل قطعات را اجرا کرده و اطلاعات موجودی خویش را در هنگام درخواست مجوز، در اختیار دولت آمریکا قرار دهند.

شرکتها بر سر نگرانیهای امنیت ملی و سیاست خارجی در فهرست سیاه تجاری قرار می گیرند و درخواست مجوزهای فروش به آنها معمولا با مخالفت احتمالی روبرو می شود اما دولت ترامپ رویکرد متناقضی در مورد هواوی داشت. هنگامی که به دنبال توافق تجاری بود، راه را برای فروش بیشتر به این شرکت می گشود اما هنگامی که تنشها سال قبل بر سر شیوع کرونا و سیاست پکن در هنگ کنگ شدت یافت، رویکرد سختگیرانه تری را در پیش گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، سند ژانویه وزارت بازرگانی آمریکا نشان داده است حدود ۳۰۰ درخواست مجوز به ارزش ۲۹۶ میلیارد دلار همچنان معلق مانده اند و مشخص نیست درباره چه تعداد از آنها تصمیم گرفته شده است.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا روز جمعه تحت قانون سال ۲۰۱۹ که هدف آن پشتیبانی از شبکه های ارتباطی آمریکاست، پنج شرکت چینی را بعنوان تهدیدی برای امنیت ملی مشخص کرد.

کمیسیون ارتباطات فدرال اعلام نمود این شرکتها شامل هواوی، Corp ZTE، هایترا کامیونیکیشن، هانگژو هایک ویژن دیجیتال تکنولوژی و داهوا تکنولوژی هستند.
1399/12/24
23:01:35
0.0 / 5
533
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل