ستاری اعلام كرد

برنامه های جدی معاونت علمی در توسعه صادرات محصولات دانش بنیان

برنامه های جدی معاونت علمی در توسعه صادرات محصولات دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری توسعه فناوری در کشور را یک تحول فرهنگی دانست که این تحول احتیاج به سرباز و اجبار ندارد، اظهار داشت: نمونه آن واگن سازی است که حالا به همت محققان کشور ساخته شده است، ولی در گذشته کشور به جای سرمایه گذاری بر روی نیروی انسانی، در کشورهای دیگر سرمایه گزاری نموده بود.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا دکتر سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از دستاوردهای برتر حوزه نفت پارک فناوری پردیس و رونمایی نمادین از تعدادی قرارداد تبادل فناوری شبکه فن بازار ملی ایران که امروز در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صورت آنلاین برگزار شد، هدف از حضورش در این مراسم را اعلام حمایت این معاونت از ایده ها و بروکرها دانست و اضافه کرد: پشتیبانی از دستاوردهای فناورانه در حال توسعه است هر چند که تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم و ما همچنان عرضه حمایت های خویش را ادامه می دهیم.
وی با تکیه بر اینکه همه ما در یک جبهه مبارزه می نماییم که بتوانیم در حوزه های فناورانه کشور را به مرتبه ای از پیشرفت برسانیم، اظهار نمود: توسعه فناوری یک فرهنگ جدید در کشور ما به حساب می آید و این فرهنگ سازی را از ابتدا در دستور کار قرار دادیم.
ستاری تصریح کرد: حالا بخش دولتی به این نتیجه رسیده که می تواند سرمایه گذار خوبی روی طرح های فناورانه باشد که نمونه آنرا روز گذشته با ساخت یک رام قطار دیدیم. سرمایه گذاری روی مترو و واگن های قطار یک سرمایه گذاری چند میلیون یورویی است که این اتفاق افتاده و به واسطه شرکتهای دانش بنیان یک رام قطار بومی سازی شده است.
معاون علمی رئیس جمهور با اشاره به اینکه شرکتهای خارجی واگن ساز نبودند و با پول ایران واگن ساز و متروساز شدند، افزود: کشور در این راه به جای آنکه بر روی نیروهای انسانی خود سرمایه گذاری کند، در کشورهای دیگر سرمایه گذاری کرد، ولی این روند شکسته شد و هم اکنون واگن های قطار چند میلیون دلاری با ۲۰ میلیون یورو و بومی سازی ۸۵ درصدی در کشور ایجاد می شود.
ستاری اظهار داشت: علاوه بر حمایت ها و بومی سازی، در موضوعات دیپلماسی فناوری و صادراتی برنامه های جدی را آغاز کردیم. تاسیس خانه های فناوری و نوآوری در خارج از کشور نمونه ای از این اقدامات است که با کمک بخش خصوصی اجرایی شده است.
وی با تکیه بر اینکه امیدواریم سال آینده سال خوبی در حوزه فناوری باشد، اظهار داشت: فن بازار ملی ایران تابحال جهش خوبی داشته و انعقاد قراردادهای امروز هم خوب بوده، اما کافی نیست و فروش ۳۰۴ میلیارد تومان عدد قابل قبولی نیست. ما باید کشوری باشیم که به تولیدات خود و صادرات آنها افتخار نماییم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه تغییر فرهنگ در حوزه فناوری با اجبار و حضور ژنرال ها نیست، اظهار داشت: تحول فناوری احتیاج به سرباز ندارد، بلکه باید این تحول در بین مدیران و سایر اجزای این اکوسیستم رخ دهد.1399/12/25
01:40:02
0.0 / 5
397
تگهای خبر: تولید , دانش بنیان , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل