۱۴ طرح فناورانه دانشگاه آزاد استان اصفهان افتتاح شد

كارگاه های زرگری به شركت های دانش بنیان تبدیل می شوند

كارگاه های زرگری به شركت های دانش بنیان تبدیل می شوند

به گزارش دانلود فایل رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاح طرح های فناورانه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، با اعلان اینکه تا حالا دانش به صنعت طلا و جواهر وارد نشده است، اظهار داشت: از آنجائیکه این صنعت نیازمند همکاری رشته های دانشگاهی و بالادستی است، باید از تجربیات دنیا برای مدرن سازی این صنعت بهره برد. حجم زیادی از این صنعت در استان اصفهان وجود دارد و باید هسته های دانشجویی در این سرا شکل گرفته و این مکان فضایی باشد که کارگاه های زرگری به شرکت های دانش بنیان تبدیل شوند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مسافرت به استان اصفهان، ۱۴ طرح فناورانه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان را افتتاح نمود.
سرای نوآوری صنعت ساخت طلا و جواهرات، نخستین طرح فناورانه ای بود که توسط دکتر طهرانچی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد راه اندازی شد.
دکتر طهرانچی در مراسم افتتاح سرای نوآوری صنعت ساخت طلا و جواهرات دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد با اشاره به اینکه باید بتوانیم در سال ۱۴۰۰ در کنار بازارهایی که از سنت به ما رسیده، اقتصاد دانش بنیان را به صنعت و بازار وصل نماییم، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال این است که بازار فناوری در سطح استان اصفهان متشکل از مجموعه ای از سراها را راه اندازی کند تا هر کدام بتوانند به صورت تخصصی حوزه ای از بازار سنتی را هدف قرار داده و با به کارگیری فناوری در آن، باعث پویایی اقتصاد و افزایش راندمان آن شوند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: این دانشگاه برای آنکه اقتصاد مولد و خلق ارزش افزوده داشته باشد، باید با نگاه اقتصادی و تجاری بتواند فناوری را با صنعت ترکیب کند. فناوری به معنای مدیریت بازار، نگاه اقتصادی، جامعه شناسی و روانشناسی باید در این سراها در نظر گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه سرای نوآوری و بازار نوآوری، بازار مدرن دانش بنیانی است که همان بازار زرگرهای قدیم است، اظهار داشت: سراهای نوآوری باید به محلی برای رفت و آمد جوانان تبدیل گردد و روش نوینی از کسب و کار در زمینه طلا و جواهر را برای آنان فراهم آورد.
دکتر طهرانچی با اشاره به اینکه تابحال دانش به صنعت طلا و جواهر وارد نشده است، خاطرنشان کرد: از آنجائیکه این صنعت نیازمند همکاری رشته های دانشگاهی و بالادستی است، باید از تجربیات دنیا برای مدرن سازی این صنعت بهره برد. حجم زیادی از این صنعت در استان اصفهان وجود دارد و باید هسته های دانشجویی در این سرا شکل گرفته و این مکان فضایی باشد که کارگاه های زرگری به شرکتهای دانش بنیان تبدیل شوند.
وی تصریح کرد: هدف از ساخت چنین مجموعه ای، حل مشکلات صنعت است و نباید به مکانی همچون کارگاه های ساخت تبدیل گردد. علاوه بر این، فناوری های روز دنیا باید شناسایی شود تا این مکان به معنای واقعی سرای صنعت طلا و جواهر باشد.
دکتر طهرانچی خاطرنشان کرد: باید یک بازار فناوری با شعار «از گیاه دارویی تا داروی گیاهی» ایجاد نماییم تا در اقتصاد داروی گیاهی، نقش متصل کننده مزرعه به دانشکده های داروسازی را داشته باشیم.
وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشکده داروسازی، کشاورزی، علوم زیستی و دارویی را در اختیار دارد. اقتصاد پویای این حوزه هم تابحال با دانش پیوندی نداشته که از راه افتتاح چنین مراکزی می تواند فعال شود.
دکتر پیام نجفی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان هم در این مراسم با تاکید بر اینکه سراهای نوآوری می تواند باعث ایجاد شرکتهای نوپا شود، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان دانشگاهی که همزمان با تحصیل به فکر اشتغال دانشجویان است، نیروهایی را تربیت می کند که می توانند نیازهای صنعت را برطرف کنند.
در ادامه این مراسم، دکتر امیررضا نقش، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، اظهار داشت: با آغاز به کار رسمی سرای نوآوری صنعت ساخت طلا و جواهرات در این واحد، ارتباط مستقیم با صنعت، پشتیبانی از کارآفرینان و ایده های نو در دانشگاه برقرار می شود. فراخوان جذب ایده و افراد خلاق برای این سرا بزودی صورت خواهد گرفت. این سرا می تواند نقش بسزایی در بهبود صنعت ساخت طلا و جواهر استان اصفهان داشته باشد.
افتتاح طرح های فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان
سرای نوآوری گیاهان دارویی استان اصفهان، مرکز آموزش و تحقیقات ایده های نو در فرآورده های لبنی «اسکای»، مرکز شتابدهنده تخصصی سرای نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اصفهان، آزمایشگاه تشخیص مولکولی، توسعه و به سازی دانشکده دندانپزشکی و کلینیک دندانپزشکی خاتم الانبیاء(ص)، همچون طرح های فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) بود که امروز توسط دکتر طهرانچی رونمایی گردید.
همینطور در واحد نجف آباد هم سرای نوآوری صنعت ساخت طلا و جواهرات، مرکز رشد فناوری ساخت تجهیزات پزشکی، شتابدهنده تخصصی ساتپ، واحد خدمات صادرات و آزمایشگاه نانوسیالت پیشرفته هم راه اندازی شد.
راه اندازی گلخانه طرح ملی بذر در واحد دولت آباد و شتابدهنده تخصصی فرش ماشینی(سرای نوآوری فرش ماشینی) در واحد کاشان هم توسط دکتر طهرانچی راه اندازی شد.
بر مبنای اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، استحصال و تولید عصاره، اسانس و ماده مؤثره از گیاهان دارویی در مقیاس صنعتی، تولید افزودنی ضدضربه در صنعت PVC (با همکاری یکی از شرکتهای دانش بنیان) و آزمایشگاه همکار غذا و دارو (با همکاری یک شرکت) هم از طرح های فناورانه واحد شهرضا بود که امروز به صورت مجازی توسط رئیس دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شد.
منبع:

1399/12/25
13:43:36
0.0 / 5
460
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل