گرفتار حمله فیشرها نشوید

گرفتار حمله فیشرها نشوید

به گزارش دانلود فایل در شرایطی که استفاده از خدمات اینترنتی افزایش یافته و به دنبال آن کلاهبرداران هم روش های جدیدی برای سرقت اطلاعات پیدا کردند، لازم است کاربران سطح آگاهی خویش را بالا برده تا در دام فیشرها نیفتند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، حمله فیشینگ نوعی کوشش برای به دست آوردن اطلاعات از راه جعل به حساب می آید که در آن فیشر (کسی که حمله فیشینگ را انجام می دهد) با استفاده از برخی متدها، مبادرت به شبیه سازی یک وبسایت، برنامه و یا حتی یک سرویس کرده و یا استفاده از آن، اطلاعات کاربران را به سرقت می برد.
فیشینگ روش های مختفی دارد و پلیس فتا به انواع این روش اشاره نموده است. یکی از روش ها، فیشینگ کارت بانکی به صورت تلفنی است. هکرها در این روش از راه تلفن با طعمه های خود ارتباط برقرار می کنند. باید بدانید که برای واریز هر گونه وجه به حساب شما شامل جایزه، پاداش و مزایا نیازی به اعلام رمز بانکی شما نخواهد بود.
فیشینگ کارت بانکی با ایمیل های فریبنده یکی دیگر از روش های فیشینگ است. ازاین رو اگر ایمیل غیرمنتظره دریافت کردید که در آن از کلمه های «فوری» یا «منتظر پاسخ شما هستیم» استفاده شده بود، به آنها پاسخ ندهید. سیستم مالی و بانکی هیچ گاه از راه ایمیل از شما درخواست نمی کند اطلاعات بانکی تان را برای آنها ارسال کنید، شما حتی مجاز به اعلام رمز بانکی خود به کارکنان بانک هم نیستید.
یکی دیگر از انواع فیشینگ، فیشینگ کارت بانکی با طراحی صفحات پرداخت جعلی است. در این روش فیشر از وبسایت های جعلی که مشابه وبسایت های اصلی است، استفاده می نماید. بهترین روش مقابله با این نوع از حمله های فیشینگ دقت به URL درگاه پرداخت است. هر کدام از سایت های بانک ها از آدرس مشخصی برای درگاه پرداخت خود استفاده می نمایند هر آدرس دیگری می تواند نشانه یک حمله فیشینگ باشد.
نرم افزارهای مخرب، بدافزارها و یا تروجان ها هم از رایج ترین ابزارهای انجام فیشینگ هستند. فیشرها تلاش می کنند تا روی دستگاه قربانی، یک برنامه آلوده به بدافزار را اجرا کنند. بعد از فعال شدن بدافزار، فیشرها می توانند با دسترسی به کامپیوتر یا موبایل قربانی، اطلاعات حساس او را به چنگ آورند.

منبع:

1400/01/02
13:38:49
5.0 / 5
487
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سایت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل