ستاری در شاهرود اعلام كرد:

خیز ایران برای صادرات فناورانه یك میلیارد دلاری در 1400

خیز ایران برای صادرات فناورانه یك میلیارد دلاری در 1400

سمنان معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از خیز کشورمان برای افزایش صادرات حوه علم و فناوری به یک میلیارد دلار در سال 1400 اطلاع داد.


سورنا ستاری در حاشیه سفر به شاهرود در گفتگو با خبرنگاران اظهار نمود: ایران در خیلی از بخش های فناورانه و همچون در حوزه های نانو، هوافضا، زیست فناوری و... در خاورمیانه در رتبه نخست منطقه قرار دارد.
معاون رئیس جمهور ضمن اشاره به توانمندی بالای کشورمان در حوزه های علمی و فناوری به پیشرفت های چشم گیر جمهوری اسلامی در چند سال گذشته پرداخت و اضافه کرد: موفقیت های مبتکران ایرانی در بخش های مختلف و همچون در حوزه کیت های تشخیصی و دیگر محصولات در رابطه با کروناویروس گویای پیشرفت های کشورمان در حوزه های علمی و فناوری است.
وی از برنامه ریزی کشورمان برای توسعه خانه های نوآوری و صادرات فناوری ایران در خارج از کشور اطلاع داد و اضافه کرد: این مراکز که با هدف تسهیل صادرات محصولات دانش بنیان و فناورانه راه اندازی می شود توسط فعالان بخش خصوصی مدیریت می شوند.
وی با اشاره به اینکه تمرکز ما بر صادرات محصولات فناورانه است افزود: معاونت علمی رئیس جمهور برای توسعه این مراکز در کشورهای مختلف و همچون در کشورهای همسایه و آن دسته از کشورهایی که می توانیم به آنجا صادرات داشته باشیم؛ برنامه ریزی نموده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ضمن اشاره به بازدید خود از پارک علم و فناوری استان سمنان در شاهرود اظهار داشت: پارک علم و فناوری چه در سمنان و چه در شاهرود نسبت به دو سال پیش کاملا متحول شده اما همچنان با استانداردهایی که مدنظر ما است فاصله دارد.
وی از استان سمنان بعنوان استانی با ظرفیت های بالا در حوزه علمی و فناورانه نام برد و اضافه کرد: خوشبختانه شرکتهای فوق العاده ای در بخش های مختلف و همچون در حوزه معدنی در این استان فعال می باشند.
وی با اشاره انعقاد تفاهم نامه هایی بین استان و معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: این تفاهم نامه ها که امروز به امضا رسید می تواند منجر به اتفاقات مبارکی در استان شود. ضمن اینکه این تفاهم نامه ها به تکمیل زیرساخت ها در پارک های علم و فناوری چه در شاهرود و چه در سمنان کمک خواهد نمود.
منبع:

1400/01/18
12:19:59
5.0 / 5
349
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل