توسعه ایده های نوآورانه و هدایت در راه تجاری سازی به كمك خدمات آزمایشگاهی كارآمد

توسعه ایده های نوآورانه و هدایت در راه تجاری سازی به كمك خدمات آزمایشگاهی كارآمد

به گزارش دانلود فایل مدیر آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران ضمن اشاره به توسعه ایده های نوآورانه و هدایت در راه تجاری سازی به کمک خدمات آزمایشگاهی کارآمد، اظهار داشت: پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی محوریت فعالیت خویش را بر روی پژوهش، کیفیت سنجی و توسعه فناوری ها قرار داده است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، محمد عطایی، ضمن اشاره به عرضه خدمات آزمایشگاهی این حوزه بر بستر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی اظهار داشت: این مجموعه آزمایشگاهی طیف متنوعی از خدمات را به اقشار متعدد از شرکت ها تا دانشجویان عرضه می کند که در حوزه هایی چون نانو فناوری، پلیمر، رنگ، پوشش، ساخت و تولید تجهیزات جای می گیرد.
وی افزود: این پژوهشگاه دارای چهار پژوهشکده است که هر پژوهشکده گروه های پژوهشی مختلف را در برمی گیرد. این بخش ها، توسعه علوم و مواد پلیمری و ایجاد دانش فنی در این حوزه، ارتباط با صنعت و رفع مشکلات آن، تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی و تربیت نیروی متخصص را دنبال می کنند.
این فعال فناور از عرضه خدمات آزمایشگاهی متعدد ذیل آزمایشگاه های زیرمجموعه آزمایشگاه مرکزی گفت و اضافه کرد: پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی حدود ۱۱ کارگاه تخصصی و چندین آزمایشگاه پژوهشی و تخصصی دارد و ۱۲ آزمایشگاه از مجموعه آزمایشگاه های پژوهشگاه، در گروه آزمایشگاه مرکزی تجمیع شده اند.
مدیر آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران اضافه کرد: تعداد آزمون ها و خدمات آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه پلیمر گسترده است؛ اما به صورت جامع میتوان این خدمات را در دسته بندی آزمون های خواص مکانیکی، خواص دینامیک مکانیکی، خواص حرارتی، خواص الکتریکی، انواع طیف سنجی، رئولوژی، کروماتوگرافی، خواص سطحی و خواص فیزیکی دسته بندی کرد.
عطایی، از نقش آفرینی آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی در پیشبرد پروژه های تحقیقاتی دانشجویی و همینطور پروژه های ارتباط با صنعت گفت و افزود: وظیفه آزمایشگاه مرکزی خدمت رسانی به دانشجویان، پیشبرد پروژه های درون سازمانی و همینطور عرضه خدمت به مراجعین خارج از پژوهشگاه است.
وی ضمن اشاره به توسعه ایده های نوآورانه و هدایت در راه تجاری سازی به کمک خدمات آزمایشگاهی کارآمد، اظهار نمود: در کنار پژوهشگاه مرکز رشد فناوری پلیمر وجود دارد که تعداد زیادی از شرکتهای بخش خصوصی و دانش بنیان در آن مشغول به کار هستند. آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ضمن عرضه خدمات آزمایشگاهی کارآمد به شرکت ها و هسته های فناور، آنها را در راه حصول نتیجه اثربخش و توسعه محصول همراهی می کند.
به نقل از شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، مدیر آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران ضمن اشاره به عرضه خدمات به اعضای باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی افزود: آزمایشگاه مرکزی عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی است و خوشبختانه تا کنون تعامل خوبی با این شبکه داشته است.
منبع:

1400/01/22
21:09:31
5.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل