مذاكرات اینتل برای تولید تراشه برای خودروسازان

مذاكرات اینتل برای تولید تراشه برای خودروسازان

به گزارش دانلود فایل مدیرعامل شرکت اینتل از مذاکرات برای آغاز تولید تراشه برای خودروسازان بمنظور رفع کمبودی که کارخانه های خودروسازی را به تعطیلی کشانده است، آگاهی داد.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، پَت گلسینگر، مدیرعامل اینتل به رویترز اظهار داشت: این شرکت با شرکتهایی که تراشه ها را برای خودروسازان طراحی می کنند درباره تولید این تراشه ها در داخل شبکه کارخانه اینتل با هدف تولید تراشه ها در مدت سه تا شش ماه سرگرم مذاکره است. وی در دیدار روز دوشنبه مدیران ارشد ۲۰ شرکت بزرگ با مقامات کاخ سفید برای صحبت درباره زنجیره تامین نیمه رسانا حضور داشت.

اینتل یکی از آخرین شرکتها در صنعت نیمه رساناست که تراشه های خودرا طراحی و تولید می کند. این شرکت ماه گذشته اعلام نمود کارخانه هایش را به روی مشتریان دیگر خواهد گشود و کارخانه هایی در آمریکا و اروپا راه اندازی می کند تا با سیطره شرکتهای آسیایی نظیر TSMC و سامسونگ الکترونیکس روبرو شود.

گلسینگر روز دوشنبه به مقامات کاخ سفید اظهار داشت: اینتل شبکه کارخانه فعلی خودرا به روی شرکتهای تولیدکننده تراشه خودرو خواهد گشود تا کمک فوری برای رفع کمبودی فراهم سازد که خطوط مونتاژ خودروسازانی نظیر فورد موتور و جنرال موتورز را مختل کرده است.

مدیرعامل اینتل از تامین کنندگان قطعات نام نبرد اما اعلام نمود این کار می تواند در کارخانه های اینتل در اورگون، آریزونا، نیومکزیکو، سرزمینهای اشغالی یا ایرلند انجام بگیرد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در دیدار با مدیران ارشد ۲۰ شرکت بزرگ درباب کمبود جهانی تراشه، از کنگره خواست ۵۰ میلیارد دلار در تولید و پژوهش نیمه رسانا سرمایه گذاری شود.

یک مقام ارشد دولت آمریکا اظهار داشت: این درخواست قسمتی از برنامه گسترده جو بایدن برای بازسازی صنعت تولید تراشه آمریکا بعنوان یک قدرت مطرح و منبع مشاغل با دستمزد خوب بعد از سالها نزول سرمایه گذاری و رشد راندمان است.

بر اساس گزارش رویترز، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران اظهار داشت: هیچ تصمیمی یا خبری بلافاصله بعد از این جلسه اعلام نخواهد شد. یکی از دلیلهای رئیس جمهور برای این دیدار، شنیدن مستقیم تاثیر کمبود تراشه از زبان مدیران شرکتها بود.

منبع:

1400/01/24
20:54:19
5.0 / 5
372
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل