توسعه همكاری هلال احمر و پارك های فناوری برای انجام غربالگری های دقیق تر كووید-19

توسعه همكاری هلال احمر و پارك های فناوری برای انجام غربالگری های دقیق تر كووید-19

به گزارش دانلود فایل رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی از انعقاد تفاهمنامه همکاری میان این پارک و مجتمع دارویی درمانی هلال احمر اطلاع داد و اظهار داشت: این تفاهمنامه به منظور غربالگری های دقیق تر در بیماری کووید-19 و بهره گیری از ظرفیت پارک های علم و فناوری و شرکتهای دانش بنیان به امضا رسید.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دکتر کوروش پرند، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: از آنجائیکه تا رسیدن به مرحله واکسیناسیون عمومی (ایمنی نسبی جامعه) راه طولانی در پیش است بهترین راه مبارزه در شرایط کنونی انجام غربالگری های دقیق و سریع افراد جامعه و به دنبال آن رصد مبتلایان جهت پیشگیری از ورود آنها در بین جوامع سالم می باشد. در جهت اجرای برنامه کاری مشترک و استفاده از ظرفیت پارک علم و فناوری و شرکتهای دانش بنیان مستقر، با مجتمع دارویی درمانی هلال ایران (جمعیت هلال احمر) تفاهمنامه ای منعقد شد.
پرند یکی از موضوعات این تفاهمنامه را استفاده از ظرفیت های طرفین تفاهم ­نامه در جهت انجام غربالگری های دقیق و سریع افراد جامعه عنوان نمود و اضافه کرد: همکاری در اجرای سیاست ­های غربالگری دقیق تا رسیدن به مرحله واکسیناسیون عمومی، استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان و بخش خصوصی جهت سرعت بخشیدن به غربالگری مبتلایان به ویروس Covid19 در مرحله اول و مشارکت در واکسیناسیون عمومی در مرحله بعدی و اجرای برنامه ­های کنترل ­محور پاندومی ذیل سیاست ­های مبارزه با ویروس منحوس کرونا تا زمان برگشتن به حالت عادی جامعه و گذر از وضعیت اضطراری از دیگر موارد این تفاهمنامه است.
رییس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی تداوم اجرای این تفاهمنامه را منوط به وجود سازوکار مشخص برای اجرای برنامه های منظم نمونه گیری یا واکسیناسیون دانست و افزود: منابع مالی برای اجرای برنامه های منظم نمونه گیری یا واکسیناسیون از محل­منابع مردمی یا در صورت ضرورت جذب منابع دولتی یا خصوصی با همکاری طرفین در چارچوب همکاری در جهت واکسیناسیون عمومی و نظایر آن تأمین می­گردد.
به گفته دکتر پرند، در این راستا مجتمع دارویی درمانی هلال ایران متعهد شده شناسایی ظرفیت ­های غربالگری، شناسایی مناطق منتخب با اولویت مناطق تحت مدیریت پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، هماهنگی با پارک های علم و فناوری منتخب برای اجرای برنامه های کنترل ­محور پاندمی در مناطق مختلف کشور و هماهنگی با سازمان های مربوط برای در اختیار گذاشتن فضای مورد نیاز احتمالی را برعهده بگیرد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، وی ادامه داد: تهیه محتوای آموزش های پیشگیری و درمان محور با عنایت به شدت بیماری در چارچوب پلت فرم مشخص متناسب با شرایط اشخاص مبتلا، تجهیز و فراهم سازی امکانات لازم برای ارائه خدمات غربالگری مورد نیاز جامعه هدف، ارائه سازوکار اجرایی و چارچوب کار به انضمام پیشبینی اماکن مورد نیاز در جهت توسعه طرح، پیاده سازی آموزش های مهارت های پیشگیری به صورت آنلاین و یا حضوری و یا کارگاه آموزشی و... متناسب با شرایط اعلامی دوره کرونا در مناطق هدف، مدیریت و راهبری سامانه ها و امکانات فضای مجازی به صورت برخط و ثبت فرآیندها و اطلاعات در ارتباط با اجرای طرح های ذیل سازوکار این تفاهمنامه همچون تعهدات پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی است.
منبع:

1400/01/27
12:56:48
5.0 / 5
336
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل