تسهیل كشت گلخانه ای در استان های كم آب

تسهیل كشت گلخانه ای در استان های كم آب

به گزارش دانلود فایل یک شرکت دانش بنیان موفق شد با عرضه مشاوره های علمی، کشت گلخانه ای به روش هیدروپونیک را گسترش دهد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، رسول راهنمایی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، اظهار داشت: این شرکت در زمینه کشت گیاهان در گلخانه هایی که به روش هیدروپونیک کار می کنند، فعالیت دارد و به این کشاورزان مشاوره های علمی عرضه می دهد. در واقع کشاورز طبق گزارش های تحلیلی که ما عرضه می نماییم، به گیاهان خود غذا می دهد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: هیدروپونیک یا آب کشت، یکی از روش های خلاقانه تولید محصولات کشاورزی بدون خاک و سم و با کم ترین احتیاج به آب و با استفاده از محلول مغذی است. در ایران، بیشتر از ۱۰ گلخانه به این روش به راه افتاده است و هزاران نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار هستند. با این روش، در هر نقطه ای از ایران میتوان هر محصول کشاورزی را بدون توجه به اقلیم و نوع خاک، برداشت کرد.
این فعال دانش بنیان، ضمن عرضه توضیحات بیشتر اظهار داشت: در این روش ریشه گیاه در واقع در خاک قرار ندارد و در آب قرار می گیرد و کشاورز تمام مواد غذایی مورد نیاز گیاه را در این آب، محلول و گیاه از آن تغذیه می کند. با این روش، میتوان اشتغال زایی خوبی داشت و از هر مکانی برای تولید محصولات کشاورزی که نیاز روزافزون جمعیت ایران است، بهره برد.
راهنمایی ضمن تاکید بر خصوصیت های مثبت این روش از کشت اظهار داشت: ما بعد از بررسی گلخانه محل کشت و دیگر مسائل مانند نور گلخانه، نوع گیاه، کیفیت گلخانه و دیگر مسائل، یک گزارش آماده می نماییم. در این گزارش راهنمایی های لازم برای کشاورز فراهم می شود. مثلاً کشاورز متوجه می شود که با چه فرمولی و به چه میزانی باید مواد مغذی مورد نیاز گیاه را در آب مخلوط کند.
به نقل از کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکتها و مؤسسات دانش بنیان، او همینطور بیان نمود: در روش هیدروپونیک، آلودگی خاک، مشغله ذهنی گلخانه دار نیست و نیازی به ضد عفونی نخواهد بود. چون آب به صورت چرخشی در حرکت است، در مصرف آب صرفه جویی شده و هزینه تمام شده تولید، کاسته می شود. این یک فرصت خوب برای استان هایی با بحران کم آبی مثل یزد و سمنان است. ریشه گیاه، در معرض هوا قرار داشته و تولید در این روش چند برابر تولید به روش های سنتی است.
منبع:

1400/01/30
14:37:55
5.0 / 5
332
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل