عرضه نانوپوشش های گالوانیزه برای افزایش مقاومت فولاد در مقابل خوردگی

عرضه نانوپوشش های گالوانیزه برای افزایش مقاومت فولاد در مقابل خوردگی

به گزارش دانلود فایل یکی از شرکتهای فناور پوشش های گالوانیزه سرد حاوی نانومواد به منظور بهبود خواص مقاومت فولاد در مقابل خوردگی به بازار عرضه نموده است.


به گزارش ایسنا، فولاد بعنوان مهم ترین آلیاژ صنعتی در کاربردهای مختلفی همچون خودروسازی، ماشین آلات صنعتی، حمل و نقل ریلی، راه و ساختمان و کشتی سازی در شکل های مختلفی مانند ورق و لوله و نبشی مورد استفاده قرار می گیرد؛ ازاین رو محافظت از فولاد در مقابل عوامل محیطی مانند رطوبت و مواد خورنده و اتمسفر محیط حائز اهمیت می باشد.
گالوانیزاسیون بعنوان یک روش رایج حفاظت کاتدی از فولاد، مبتنی بر خوردگی گالوانیک است. به این شکل که سطح فولاد توسط لایه ای از یک فلز با تمایل بیشتر به خوردگی (دارای پتانسیل خوردگی منفی تر در سری گالوانیک) مانند فلز روی (Zn) پوشش داده می شود. در این حالت، پوشش سطحی در مقابل عوامل محیطی خورده می شود و از لایه زیرین که فولادی است، محافظت می شود.
گالوانیزاسیون یکی از روش های مقرون به صرفه در کاهش خوردگی سازه های فولادی است و مقاومت به خوردگی حاصل از این روش وابسته به ضخامت پوشش اعمالی در سطح فولاد است. روش گالوانیزاسیون به دو صورت سرد و گرم انجام می گیرد.
در روش تولید ورق گالوانیزه سرد از راه الکترولیز نمک های روی در داخل یک محلول آبی، پوشش سطحی اعمال می شود. به منظور بهبود عملکرد پوشش گالوانی در مقابل محیط های خورنده شدید و همینطور امکان اعمال پوشش با ضخامت کمتر که باعث کاهش هزینه تولید می شود، میتوان از مواد نانومتری مانند نانوذرات یا نانوالیاف در ساختار پوشش استفاده نمود. وجود نانومواد باعث بهبود چسبندگی پوشش به زیرلایه فولادی و همینطور افزایش قابلیت اعمال رنگ بر سطح نهایی قطعه می شود و مقاومت به خوردگی را زیاد می کند.
به نقل از ستاد نانو، بر این اساس یکی از شرکتهای فناور علاوه براین نانوپوشش دو فناوری دیگر هم به بازار عرضه نموده است. لاک اکریلات-یورتان آنتی باکتریال حاوی اجزای نانومتری و لاک اکریلات-یورتان محافظت کننده از زیرلایه ها در مقابل اشعه UV محصولات دیگر این شرکت هستند.1400/02/01
16:30:19
5.0 / 5
296
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل