رئیس انستیتو پاستور ایران اعلام كرد

ایمنی 80 درصدی واكسن كرونای پاستور

ایمنی 80 درصدی واكسن كرونای پاستور

به گزارش دانلود فایل همدان رئیس انستیتو پاستور ایران اظهار داشت: واکسن کرونای انستیتو پاستور یک واکسن ایمن است و می تواند در بدن تا ۸۰ درصد ایمنی ایجاد نماید.


دکتر علیرضا بیگلری ظهر شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه در مراسم آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای مشترک بین انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا در همدان، اظهار نمود: پاندمی کرونا پیچیده ترین معضل بهداشتی قرن است و بعد از شیوع آن، همه دانش بشری را به چالش کشیده شد و هیچ کشوری دانش بیشتری نسبت به بقیه نداشت.
وی با اشاره به اینکه کشور ما در اوج تحریم های ناجوانمردانه بود، خاطرنشان کرد: انستیتو پاستور ایران که ۱۰۰ سال قدمت دارد و ثابت کرده دژ مرزبانی ارزیابی سلامت کشور است، در همان روزهای نخست راه اندازی شبکه تشخیص این بیماری را بر عهده گرفت.
بیگلری افزود: در ابتدای کار ما هیچ چیزی در دسترس نداشتیم و اغلب محموله های ما توقیف می شد ازاین رو برخلاف دستورالعمل های جهانی همان تست های محدود را به بیمارستان ها اختصاص دادیم و به جای انجام سه تست از یک تست استفاده کردیم که در ابتدای برای این کارها به ما خُرده می گرفتند اما سه هفته بعد نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران به بنده اظهار داشت که کارهای انجام شده ما در ایران، جزء پروتکلهای جهانی شده است.
رئیس انستیتو پاستور ایران ضمن اشاره به اینکه در راه تشخیص این بیماری ما هیچ کمکی از بیرون دریافت نکردیم و با دانش فنی بومی، امروز همه جهش ها را تشخیص می دهیم، تصریح کرد: بعد از تشخیص بیماری مساله واکسن آن دارای اهمیت است. خرید واکسن نشان داد که هیچ عدالتی در این میان نیست چونکه ۷۸ درصد واکسن دنیا در شش کشور مصرف شد و بیشتر از ۱۰۰ کشور یک دُز هم تزریق نکردند.
وی افزود: استراتژی بعدی وزارت بهداشت بعد از خرید واکسن، ساخت واکسن داخلی بود و این وظیفه را به عهده ما گذاشتند تا یک پروژه مشترک در این حوزه داشته باشیم و چون کوبا تنها کشوری بود که در ۴۰ سال قبل به ما تجهیزات واکسن داده، با انستیتو پاستور دو دهه همکاری کرده و از نظر فنی در حال مطالعه بر روی یک واکسن ایمن است، ما پروژه را با آنها آغاز کردیم.
بیگلری با اشاره به اینکه واکسن کوبایی ها ایمن است چونکه از یک پروتئین نوترکیب است و عارضه ندارد، اظها کرد: در مساله کارآیی باید مطالعات تمام شود تا بتوانیم اظهارنظر نماییم اما می دانیم با تزریق دو دُز از این واکسن، بیشتر از ۸۰ درصد کارآیی در بدن بوجود می آورد و بعد از تزریق دُز یادآوری تأثیرش به ۱۰۰ درصد نزدیک می شود.
رئیس انستیتو پاستور ایران در انتها تصریح کرد: واکسن های دیگری هم در انستیتو پاستور برای کرونا داریم که کاملاً بومی و از تکنولوژی های فوق برتر هستند که در حال انجام مطالعات آنها هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان هم در این مراسمگفت: در اجرای فاز سوم طرح مطالعاتی واکسن کرونا انستیتو پاستور ایران، ۳۰۰۰ داوطلب همدانی واکسینه می شوند.
دکتر رشید حیدری مقدم اظهار نمود: امروز اتفاق بسیار خوبی در کنار حوادث تلخ موج چهارم را تجربه می نماییم و به لطف پروردگار فاز سوم واکسنی که با تلاش شبانه روزی در انستیتو پاستور انجام شده، در همدان شروع می شود تا اتفاق شاخصی رقم بزند.
حیدری مقدم افزود: در ابتدا قرار بود این طرح در پنج شهرستان صورت گیرد که به هشت شهرستان ارتقاء پیدا کرد و همدان هم بعنوان یکی از این شهرستان ها انتخاب گردید و مقرر است در این طرح ۳۰۰۰ داوطلب همدانی واکسینه شوند.
وی تصریح کرد: امروز دکتر اصغری، عضو هیئت علمی و معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان، فرزند دکتر کرامت، عضو هیئت علمی و متخصص عفونی و دکتر مجذوبی، متخصص عفونی به صورت داوطلبانه در این طرح شرکت می کنند.
منبع:

1400/02/11
23:36:36
5.0 / 5
405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل