صادرات یك میلیارد دلاری دانش بنیان ها در سال ۲۰۲۰

صادرات یك میلیارد دلاری دانش بنیان ها در سال ۲۰۲۰

دانلود فایل: مدیر توانمندسازی صندوق نوآری و شکوفایی از صادرات یک میلیارد دلاری شرکتهای دانش بنیان ایرانی در سال 2020 آگاهی داد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دکتر مرضیه شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآری و شکوفایی در پنجمین رویداد «یکشنبه های صادراتی» صندوق نوآوری و شکوفایی که با حضور هیات تجاری در حوزه های سلامت (دارو، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی) و صنعت ساختمان از کشور بوسنی و هرزگوین بمنظور ارائه مشاوره و مدیریت صادرات محصولات دانش بنیان در محل صندوق نوآوری برگزار شد، مجموعه توانمندی های کشور در زمینه نوآوری و همین طور خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه صادرات را تشریح نمود و اظهار داشت: امروز در حدود ۷ هزار استارت آپ در ایران فعال می باشند که پس از تجاری سازی محصول خود به جرگه شرکت های دانش بنیان می پیوندند. هم اکنون نزدیک به ۶ هزار شرکت دانش بنیان داریم که صندوق نوآوری و شکوفایی وظیفه تامین مالی آنها را طبق قانون بر عهده دارد. شرکت های دانش بنیان در سال ۲۰۲۰ توانستند صادرات خودرا توسعه دهند، بطوریکه ۴۵۰ شرکت دانش بنیان صادراتی توانستند یک میلیارد دلار صادرات داشته باشند.

وی افزود: مجموعه خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی متنوع است که شامل ارائه تسهیلات، توانمندسازی، سرمایه گذاری و ارائه ضمانت نامه بانکی است. صندوق نوآوری همین طور در زمینه توسعه بازار شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه های خارجی و برگزاری جلسات مذاکرات تجاری با مشتریان احتمالی، ستاندن استانداردهای صادراتی، شناسایی و مشاوره دریافت مالکیت فکری از شرکت های دانش بنیان و اکوسیستم نوآوری کشور نیز خدمات ارائه می کند.

شاوردی در ادامه ابراز امیدواری کرد که در کوتاه ترین زمان ممکن نمایشگاه معرفی محصولات دانش بنیان ایرانی در بوسنی و هرزگوین و همین طور نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان در آن کشور راه اندازی شود.

به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی همین طور از آمادگی این صندوق برای انتقال تجربیات این صندوق در زمینه توسعه اکوسیستم نوآوری در بوسنی و هرزگوین آگاهی داد.
منبع:

1400/02/21
10:39:21
5.0 / 5
152
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل