تولید مكمل های نانویی ویتامین های A، D۳ و E برای مصارف دامی

تولید مكمل های نانویی ویتامین های A، D۳ و E برای مصارف دامی

به گزارش دانلود فایل یکی از شرکتهای داروسازی با استفاده از فناوری نانو مکمل های ویتامین حاوی ویتامین های A، D۳ و E را تولید کرده که برای مصارف دامی مناسب می باشد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، ویتامین های A، D۳ و E همچون ویتامین های محلول در چربی هستند که بعد از تزریق به سرعت جذب شده و از راه دستگاه گردش خون به سایر بافت های بدن می رسند. وجود هر یک از این ویتامین ها در بدن دام فوایدی را برای سلامت دام به همراه دارد. برای مثال ویتامین A در حفاظت و نگهداری تمامی سلول های اپیتلیال، روند اسپرماتوژنز در جنس نر، نگهداری آبستنی در جنس ماده و در فعالیت استئوبلاستیک و رشد استخوان نقش دارد. ویتامین D۳ در حفظ مقدار کلسیم در گردش خون، فراخوانی کلسیم و فسفات استخوان، جذب کلسیم PO۴ از دستگاه گوارش و هم از توبول های کلیوی نقش اساسی دارد. ویتامین E بعنوان آنتی اکسیدان عمل می کند. عملکرد اصلی آن پیشگیری از اکسیداسیون چربی ها و افزایش عمر بیولوژیکی اسیدهای چرب غیراشباع است.
پیشگیری و درمان کمبود ویتامین های فوق سبب مواردی مانند پیشگیری از شب کوری، کراتینه شدن قرنیه و کوری، آناسارک، کاهش رشد، راشیتیسم در دام های جوان، نرمی استخوان در دام های بالغ، ناباروری دام ها و طولانی شدن دوره نقاهت بیماری ها می شود. مصرف این ویتامین ها در مراحل مختلف آبستنی به منظور جلوگیری از بروز سقط جنین و همینطور در اواخر آبستنی به منظور جلوگیری از وقوع جفت ماندگی سفارش می شود.
برای کمک به ارتقاء سلامت دام، این شرکت داروسازی مبادرت به عرضه نانوامولسیون روغن در آب حاوی ویتامین های A+D۳+E جهت مصارف دامی کرده است. نانوذرات موجود در این محصول ابعادی در حد ۲۰ نانومتر دارد. کاربرد این محصول در صنعت دامپزشکی بعنوان محلول تزریقی استریل است که بعد از تزریق دوام طولانی در بدن دام دارد.
به نقل از ستاد نانو، این شرکت داروسازی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان داروهای استریل تزریقی در ایران و در منطقه خاورمیانه است. این شرکت با استفاده از نیروهای متخصص و با بکارگیری تجهیزات و امکانات بسیار مدرن مطابق با دستورالعمل های GMP و استانداردهای بالای بین المللی زیر نظر سازمان دامپزشکی فعالیت می کند و هم اکنون با استفاده از تکنولوژی برتر در خطوط تولید طبق فارماکوپه های USP، BP و JP قادر به تولید بیشتر از ۵۰ هزار واحد داروی استریل تزریقی است.
منبع:

1400/03/02
13:09:24
5.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل