گامی در جهت بهبود كیفیت هوای فضاهای بسته؛

نانوسامانه ای برای حذف عوامل بیماری زا از محیط

نانوسامانه ای برای حذف عوامل بیماری زا از محیط

دانلود فایل: یکی از شرکتهای فناور سامانه تصفیه هوا تولید و به بازار عرضه نموده است که در آن از فناوری نانو برای بهبود کیفیت هوا استفاده می شود.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، با انتشار ویروس کرونا، موضوع کیفیت هوای تنفسی اهمیت بیشتری در سطح جامعه پیدا کرده و خیلی از مردم به دنبال بهبود کیفیت هوای تنفسی در فضاهای داخلی ساختمان هستند. خیلی از دستگاه های تصفیه هوا نمی توانند ذرات بسیار کوچک را از بین ببرند، در صورتیکه قسمتی از عوامل بیماری زا دارای ابعاد کمتر از یک میکرون هستند.
از سامانه تصفیه هوای تولیدشده توسط یکی از شرکت های فناور می توان برای تصفیه هوای فضای داخل خانه استفاده نمود. در این دستگاهها با بهره گیری از اشعه فرابنفش، اثرات ضدباکتری ایجاد می شود؛ مشابه اکسیداسیون و یونیزاسیونی که در حین پروسه طبیعی تابش نور خورشید به وجود می آید. این خاصیت یونیزاسیون با واکنش های فوتوکاتالیستی عناصر موجود در این سامانه ترکیب شده است تا اثربخشی کل سیستم ارتقاء پیدا کند. این دستگاهها اکسیدکننده های سازگار با محیط زیست را برای از بین بردن آلودگی های موجود در هوا و روی سطوح استفاده می نمایند.
سامانه تصفیه هوای تولیدشده کنترل مداوم ذرات ریز معلق در هوا، باکتری های موجود در هوا، VOCها و عوامل بیماری زا را به طور ایمن و اقتصادی انجام می دهد.
یکی از مزیت های این فناوری آنست که نیازی به تعویض فیلتر ندارد و از مواد شیمیایی پاک کننده بی نیاز است. همین طور مصرف انرژی این سامانه کم بوده و هزینه های نگهداری آن نیز پایین است.
براساس اطلاعات انتشار یافته توسط این شرکت، این سامانه قادر به حذف ذرات کمتر از ۰٫۳ میکرون بوده و می تواند بیش از ۹۹ درصد از عوامل بیماری زا و ترکیبات آلی فرار را از بین ببرد.
به نقل از ستاد نانو، این سامانه تصفیه علاوه بر فضای داخلی منازل، در صنایع غذایی و کشاورزی، هتل ها و مراکز تفریحی، ساختمان های تجاری و حتی شرکت های حمل و نقل نظیر اتوبوس ها نیز قابل استفاده می باشد.
منبع:

1400/03/03
10:11:06
5.0 / 5
306
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل