تصویب سند علم و فناوری در حوزه دفاعی و امنیتی كشور

تصویب سند علم و فناوری در حوزه دفاعی و امنیتی كشور

به گزارش دانلود فایل دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی از تصویب سند علم و فناوری در حوزه دفاعی و امنیتی پس از ۱۰ سال در این شورا اطلاع داد و اظهار داشت: اجرای این سند را به نیروهای مسلح دادیم که نتایج خوبی داشت.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دکتر سعید رضا عاملی در جلسه کمیته تخصصی تدوین سند ملی فرهنگ جهاد، مقاومت، دفاع، ایثار و شهادت ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سالگرد رحلت امام خمینی(ره) و سالگرد شروع رهبری مقام معظم رهبری را گرامی می داریم. لازم است روی الگوی رهبری، امام خمینی و رهبری حکیم انقلاب کار کارشناسی همه جانبه ای صورت بگیرد و مراکز پژوهشی توجه ویژه ای روی تبیین الگوی رهبری داشته باشند.

وی با تکیه بر این که برخی کشورهای کوچک و ضعیف راجع به رهبران خود کتاب ها می نویسند، تصریح کرد: به فاخرترین عناصر رهبری در الگوی رهبری مقام معظم رهبری در این ۳۰ سال رسیده ایم. رهبری معظم له در تاریخ رهبری های جهان بی نظیر است و بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به این امر مهم که آموزه ای اثرگذار در حوزه حکمرانی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است، توجه کند.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به اینکه امیدواریم این اقدام با همکاری جامعه دانشگاهی کشور صورت گیرد، بیان نمود: ۴۳ سند در نقشه مهندسی فرهنگی مطرح شده و در ستاد مهندسی فرهنگی تصویب گردید که در مرحله اول ۸ سند اولویت دار توسط دستگاههای ذینفع تدوین شود. ۳ سند در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، درحال تدوین بوده که پیشرفت هایی داشته ایم و اقداماتی صورت گرفته است و ساختار آن باید تابع آیین نامه تدوین اسناد باشد. در سایر حوزه ها هم پیشرفت هایی شاهد بوده ایم، سند علم و فناوری در حوزه دفاعی و امنیتی پس از ۱۰ سال در شورایعالی انقلاب فرهنگی تصویب گردید و اجرای آنرا به نیروهای مسلح دادیم که نتایج خوبی داشت.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی ضمن اشاره به سند ملی فرهنگ دفاع، مقاومت، ایثار، جهاد و شهادت، تصریح کرد: برای تدوین سند ملی فرهنگ دفاع، مقاومت، ایثار، جهاد و شهادت از رئیس بنیاد شهید تشکر می نماییم. در محتوای این سند از تجربه متراکم این سال ها استفاده شده و جای تشکر دارد.
به گزارش مرکز خبر شورایعالی انقلاب فرهنگی، وی ادامه داد: درباره تدوین اسناد، رویکرد این بوده که کسی که خودش ذی نفع است، سند را تدوین کند. اگر بخواهیم سند ایثار و شهادت را بنویسیم، اساسا بسیاری از کسانی که دست علمیاتی در این کار دارند، باید در تدوین آن سهیم باشند؛ بنابراین از ابتدا تدوین اسناد توسط ذی نفعان را اصل قرار دادیم و مداخله شورا، برای نظارت بر استانداردها و کیفیت کار است.
دکتر عاملی افزود: برای اجرای سند هم باید ببینیم وزن کار در کجا قرار می گیرد و اجرا را هم به همان نهاد بدهیم. برپایه توافق و تفاهمی که وجود دارد، اصل را باید بر این بگذاریم که کار در بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس متمرکز شود. با سپردن کار به بنیاد حفظ و نشر آثار، هم ساختار جدیدی به وجود نیامده و هم تأمین کننده مشارکت همه کارگزاران است و امکان اجرایی سازی سند در آن فراهم می شود. باید توافق نماییم با عنایت به این که بنیاد حفظ و آثار هم در وظیفه اش و هم ظرفیتی که در این نهاد وجود دارد و سازوکار اجرای این سند را دارد، به بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس واگذار شود.

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در ادامه اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی ۱۲ هزار قانون دارد و تنقیح قوانین بحث جدی مجلس است و مواردی هست که بحث تعارض قوانین را داریم. رئیس مجلس در جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی قول دادند اصلاحاتی که در قوانین مدنظر است را ظرف مدت کوتاهی عملیاتی کنند؛ بنابراین اگر لازم باشد اصلاحیه ای در ماده ۶۳ قانون جامع خدمات ایثارگری صورت بگیرد، پیشنهاد آنرا به مجلس می دهیم.
منبع:

1400/03/20
01:29:21
5.0 / 5
244
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل