چهره ماندگار كشور، دبیر شورای آینده نگری فرهنگستان علوم شد

چهره ماندگار كشور، دبیر شورای آینده نگری فرهنگستان علوم شد

طی حکمی از جانب رئیس فرهنگستان علوم، دکتر فتح الله مضطرزاده عضو پیوسته فرهنگستان علوم بعنوان «دبیر شورای آینده نگری فرهنگستان علوم» انتخاب شد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، شورای آینده نگری فرهنگستان علوم به منظور دستیابی به تفکری جامع و منسجم در زمینه آینده نگری کشور و پیشنهاد اولویت های علم و فناوری با عنایت به اسناد بالادستی شامل سند چشم انداز توسعه کشور، نقشه جامع علمی کشور و سیاست های کلی در بخش علم و فناوری و ناظر به توسعه پایدار ایران تشکیل شده است.
در بخشی از حکم دکتر رضا داوری اردکانی خطاب به دکتر مضطرزاده آمده است: "با عنایت به تجارب گرانقدر و فعالیتهای پرارزش جنابعالی در زمینه مطالعات آینده نگری و آینده پژوهی بویژه تلاش هایی که در فرهنگستان علوم در این خصوص انجام داده اید، به باعث این ابلاغ بعنوان «دبیر شورای آینده نگری» فرهنگستان علوم منصوب می شوید. همینطور در ادامه ابراز امیدواری شده است که این شورا با مشورت و تعامل با گروه های علمی فرهنگستان و تشکیل جلسات منظم و تنظیم برنامه های کلان و دقیق و راهبردی متناسب با اهداف فرهنگستان، بیشتر از پیش موفق و مؤید باشد".
دکتر مضطرزاده استاد پیشکسوت دانشگاه صنعتی امیرکبیر و از چهره های ماندگار کشور است. وی از ماه های ابتدایی شروع به کار فرهنگستان علوم تابحال بعنوان عضو پیوسته در فرهنگستان اشتغال داشته و در این زمان علاوه بر ریاست شاخه شیمی و ریاست گروه علوم پایه فرهنگستان، چند دوره عضو شورای علمی و عضو شورای پژوهشی فرهنگستان هم بوده است. دکتر مضطرزاده سال ها ریاست کمیسیون مطالعات آینده نگری علم و فناوری فرهنگستان را به عهده داشته و جلسات گرامیداشت روز جهانی آینده با همت ایشان و همکارانشان در فرهنگستان برگزار شده است.
به نقل از روابط عمومی فرهنگستان علوم، همچون سوابق مدیریتی دکتر مضطرزاده میتوان به ریاست دانشگاه گیلان، معاونت پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی، معاونت دانشگاه تربیت مدرس، ریاست پژوهشگاه مواد و انرژی، معاونت پژوهشی وزارت فرهنگ و آموزش عالی، ریاست کمیسیون صنعت شورای پژوهش های علمی کشور، معاونت وزیر و ریاست سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و ریاست گروه برنامه ریزی مهندسی پزشکی شورای­ عالی برنامه ریزی اشاره نمود.
منبع:

1400/03/31
09:45:04
5.0 / 5
273
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل