رجیستری موبایل واره ها الزامی می شود

رجیستری موبایل واره ها الزامی می شود

با تصمیم کمیته راهبری طرح جلوگیری از قاچاق تلفن همراه و تجهیزات دارای سیمکارت، در چهار گام زمان بندی شده رجیستر انواع دستگاههای دارای سیمکارت در گمرک شروع می شود.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، اعلام سیدروح الله لطیفی، سخنگوی گمرک در این رابطه از این حکایت دارد که ساعت هوشمند، بارکد اسکنر، مبدل تلفن ثابت به سیار و PDA در دو گام نخست و انواع تبلت در گام های بعدی بمحض ورود به کشور توسط همانند تلفن همراه توسط مسافران می بایست رجیستر شوند.
بر این اساس، ساعت هوشمند از تاریخ دوازدهم تیر ماه، بارکد اسکنر، مبدل تلفن ثابت به سیار و PDA از ۱۹ تیرماه شامل رجیستر الزامی در رویه مسافری در گمرکات ورودی خواهند شد.
همینطور تبلت برند لنوو از تاریخ ۲۶ تیرماه و سایر تبلت ها از دوم مرداد ماه به شرط هماهنگی ها و تصمیمات در رابطه با دستگاههای سیاست گذار و تصمیم گیر ارزی می بایست بمحض ورود مسافران به کشور رجیستر دستگاههای فوق در بخش مسافری گمرک ورودی صورت گیرد.
با تصمیمات دریافت شده در این کمیته، اولویت ارزی تبلت از ۲۴ به ۲۳ تغییر می کند.
طبق توضیح سخنگوی گمرک ایران، برپایه بند ۹ و ۱۰ صورتجلسه سی ام خرداد ماه کمیته راهبری طرح جلوگیری از قاچاق گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیمکارت، در ارتباط با اجرای پروژه ملی پیاده سازی و اجرای فنی سامانه شناسایی گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیمکارت، گمرک جمهوری اسلامی ایران موظف شد نسبت به دریافت و ثبت اطلاعات دستگاه‎های همراه مسافرین اقدام نماید و در همین زمینه اطلاع رسانی به مسافرین را در دستور کار خود قرار دهد.
همینطور رجیستر تلفن همراه مسافری همچنان به قوت خود باقی است.
منبع:

1400/04/01
20:59:33
5.0 / 5
247
تگهای خبر: پروژه , موبایل , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل