دبیر انجمن علمی دانشكده موسیقی دانشگاه هنر:

انجمن های علمی برای عملكرد بهتر نیاز به استقلال بیشتری دارند

انجمن های علمی برای عملكرد بهتر نیاز به استقلال بیشتری دارند

دبیر انجمن علمی دانشکده موسیقی دانشگاه هنر اظهار داشت: برای فعالیت هرچه بیشتر و بهتر انجمن های علمی، نیاز است تا انجمن ها بتوانند کمی مستقل تر باشند. همین طور دانشگاه ها بتوانند بودجه بیشتری را برای چنین کارهایی اختصاص بدهند.


فرامرز عباسی دانشجوی کارشناسی ارشد مقطع کارشناسی در رشته نوازندگی موسیقی جهانی در دانشگاه هنر، که بتازگی بعنوان دبیر انجمن علمی دانشکده موسیقی برگزیده شده، در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: انجمن علمی دانشکده موسیقی از فعال ترین انجمن های علمی دانشگاه هنر به حساب می آید، همچون کارهایی که در این سال ها انجام شده می توان به برگزاری جشنواره موسیقی صبا، برگزاری نشست ها و وبینارها با دعوت از اساتید و موزیسین های معتبر داخلی و خارجی، انتشار نشریه ی موسیقی سرایش و... اشاره نمود.
وی درباب رویکرد انتخابی انجمن علمی دانشکده موسیقی دانشگاه هنر، در طول مدتی که دبیری این انجمن را عهده دار است، اظهار داشت: رویکرد من برای این دوره از انجمن علمی، انجام دادن کارها با مشارکت گروهی دانشجویان و نظرخواهی از آن هاست تا کمبودها و دغدغه های دانشجویان را تا حد امکان جبران نماییم. همین طور در نظر داریم انتشار نشریه سرایش را چندین دوره به انجام برسانیم.
عباسی درادامه اضافه کرد: تا کنون دو وبینار آشنایی با متد میوزماسل، با دعوت از آقای ادوارد مالاوی از آمریکا، و وبینار بعدی که مستر کلاس پیانو و با دعوت از آقای موریتس ارنست بود، اجرا شد. هدف از برگزاری چنین گردهمایی ها یا وبینارهایی، در ابتدا بالا بردن سطح علمی و عملی دانشجویان است. برای اینکه در وضعیت پاندمی حال حاضر، ایجاد شوق و انگیزه در دانشجویان اهمیت زیادی دارد. از دستاوردهای این دو وبینار برگزار شده، می توان به شناخت لطمه های نوازندگی و بالا بردن سطح نوازندگی اشاره نمود.
دبیری انجمن علمی دانشکده موسیقی دانشگاه هنر، با اشاره به گستره کارهای این انجمن بیان کرد: کارهای آموزشی (شامل برگزاری کارگاه ها و کلاس ها و دوره های آموزشی)، رویدادهای علمی شامل برگزاری مسابقات و جشنواره ها، تولید و نشر محتوای علمی همچون انتشار نشریات و کتاب در حوزه های مرتبط، تولید فیلم و نرم افزار، فعالیت در صفحات مجازی، کارهای پژوهشی مانند پروژه های تحقیقاتی کارآفرینی و هم اندیشی با دانشجویان، خلاقیت های علمی مانند ثبت اختراعات و ابتکارات و نوآوری ها جزء کارهای شایان توجه و باارزش انجمن محسوب می شوند.
وی با اشاره به اثر بخشی فعالیت انجمن علمی دانشکده موسیقی دانشگاه هنر در فضای مجازی اظهار داشت: یکی از نخستین حوزه هایی که انجمن علمی از لحظه شروع فعالیت، بر آن تمرکز داشته، فعالیت در صفحات مجازی و اطلاع رسانی های موثر بود. فضای مجازی پتانسیل فوق العاده ای برای فعالیت بهتر است و البته انجام چنین برنامه ها و کارهایی نیاز به هماهنگی هایی دارد که شاید بهتر است قبل از حاصل شدن مطرح نشود، اما بطور کلی می توانم بگویم از فرصت ها و امکانات این فضا از بدو ورود به انجمن تا به امروز بهره برده ایم.
فرامرزی با مثبت قلمداد کردن برگزاری رویدادهای علمی و تخصصی با کمک و پشتیبانی دانشگاه هنر، بیان کرد: بهترین فعالیتی که می توان انجام داد این است که رویدادهایی اجرا شود که از نظر علمی و تخصصی به نفع دانشجویان باشد و دانشجویان بتوانند از آن به بهترین شکل استفاده کنند. همچون کارهای پیشین انجمن علمی که در این راستا بسیار موثر واقع شد می توان به برگزاری جشنواره صبا اشاره نمود که علاوه بر اینکه جشنواره ای با سطح علمی بالا بود، مکان برگزاری اجراها سالن های رودکی و وحدت که از بهترین سالن های اجرا در کشور می باشند، برای اجرای آن در نظر گرفته شده بودند و این مشوق خوبی برای همکاری و شرکت دانشجویان شد.
دبیر انجمن علمی دانشکده موسیقی دانشگاه هنر، ارتباط انجمن های مختلف دانشگاه با یکدیگر را بعنوان یکی از اصلی ترین مسائل برشمرد و در این خصوص اظهار نمود: با برقراری این ارتباط، ارتقاء و سازندگی باکیفیت بالاتری اتفاق می افتد. در مدت فعالیت در انجمن علمی موسیقی، با انجمن علمی طراحی گرافیک دانشگاه ارتباط برقرار کردیم و اعضای انجمن گرافیک در طراحی پوسترها و اطلاع رسانی ها در شبکه های مجازی همکاری قابل توجهی داشته و نقش شایانی در این مورد داشتند. همین طور در نظر داریم این ارتباط را با انجمن های دیگر نیز بسط دهیم، برای اینکه هر کدام از رشته های هنری تخصصی منحصر به فرد دارند و همکاری اعضای این انجمن ها با یکدیگر موجب کیفیت بالاتر فعالیت ها بطور حرفه ای می شود و این یکی از اصلی ترین مسائل در جذب مخاطب است. تنوع برای انجام چنین کارهایی بسیار بالا است. برگزاری وبینارها و مسترکلاس ها برای ارتقاء سطح علمی دانشجویان، ارتباط با سایر دانشگاه ها و برگزاری جشنواره های بین رشته ای نیز انجام شده است.
1400/04/04
13:56:48
5.0 / 5
235
تگهای خبر: اساتید , پروژه , پیانو , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل