چاپ گرمكن های صندلی، سنسور و پنل خودرو ها با جوهر نانویی

چاپ گرمكن های صندلی، سنسور و پنل خودرو ها با جوهر نانویی

دانلود فایل: یکی از شرکت های دانش بنیان بمنظور تولید و توسعه محصولات حوزه الکترونیک چاپی، چاپگری به بازار عرضه نموده است که با کمک جوهرهای نانویی می تواند محصولاتی نظیر گرمکن صندلی، سنسور و پنل خودرو ها را تولید نماید.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، در این فناوری با بهره گیری از نانوجوهرها امکان ساخت افزاره های الکترونیک منعطف و ارزان فراهم می شود. هم اکنون امکان چاپ انواع مدارات چاپی و انعطاف پذیر، RFID تگ ها، گرمکن های انعطاف پذیر، سنسورهای انعطاف پذیر به همراه قابلیت تحقیق و توسعه روی سایر کاربردهای حوزه الکترونیک چاپی توسط این دستگاه، وجود دارد.
با بومی سازی دانش ساخت این دستگاه، اکنون قابلیت ساخت و ارائه تجهیزات و ماشین آلات صنعتی بمنظور تولید انواع محصولات تجاری حوزه الکترونیک چاپی در کشور ممکن شده است.
علی قره خانی، مدیر تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان اظهار نمود: ما چاپگری برای توسعه فناوری الکترونیک چاپی ارائه کرده ایم، یعنی با بهره گیری از این چاپگر می توان مدارات الکترونیکی را چاپ کرد.
وی درباره کاربرد این چاپگر اظهار داشت: همچون کاربردهای این چاپگر استفاده از آن در تولید منسوجات است، با این فناوری می توان انواع مختلف گرمکن و سنسور را روی پارچه چاپ کرد و از آن پارچه در تولید لباس استفاده نمود. در صنعت خودروسازی این چاپگر کاربرد دارد، در خودرو های امروزی در بخش پنل و گرمکن های صندلی از این فنآوری استفاده می شود. آینده الکترونیک به سمت الکترونیک چاپی یا الکترونیک پوشیدنی می رود.
مدیر تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان درباره فضای الکترونیک چاپی در جهان بیان کرد: حوزه الکترونیک چاپی در جهان، حوزه ای نو قلمداد می شود. بدین سبب ما انتظار داریم بازار خوبی بواسطه محصولاتی که از این چاپگر بیرون می آید، داشته باشیم.
این دستگاه الکترونیک چاپی برای تولید محصولات الکترونیکی در زمینه های مختلف قابل استفاده می باشد. هزینه پایین، سبک بودن، ضخامت کم، سازگاری با محیط زیست، انعطاف پذیری و پایداری همچون مزایای این فناوری است.
به نقل از ستاد نانو، باتوجه به بازار ۳۰ میلیارد دلاری محصولات حوزه الکترونیک چاپی و پیش بینی بازاری بیش از ۷۵ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۷ در کنار عدم نیاز به زیرساخت های پیچیده و توانمندی های موجود داخلی، محصولات حوزه الکترونیک چاپی می تواند از اهمیت به سزایی در رشد و توسعه صنعت نانو در کشور برخوردار باشد.
منبع:

1400/04/06
20:13:53
5.0 / 5
227
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل