در نشست آشنایی با ظرفیت های بخش خصوصی در توسعه صادرات دانش بنیان مطرح شد

رفع موانع مهم ترین عامل توسعه صادرات سلامت محور است

رفع موانع مهم ترین عامل توسعه صادرات سلامت محور است

به گزارش دانلود فایل در نشست آشنایی با ظرفیت های بخش خصوصی در توسعه صادرات دانش بنیان عنوان شد که شرکتهای دانش بنیان نیازمند دریافت حمایت های واقعی برای صادرات محصولات سلامت محورشان هستند و اگر موانع صادرات برداشته شود، ایده ها رشد و توسعه پیدا می کنند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا منظم، رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت در جلسه مشترک "آشنایی با ظرفیت های بخش خصوصی در توسعه صادرات دانش بنیان" که با حضور رؤسای کریدور صادرات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نمایندگان اتاق تجاری، صنایع معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، با تاکید بر این که شرکتها نیازمند دریافت حمایت های واقعی برای صادرات محصولات سلامت محورشان هستند، اضافه کرد: اغلب رتبه های نخست شرکت های برتر صادراتی متعلق به حوزه سلامت است. پتانسیل صادراتی بالایی دراین زمینه وجود دارد ولی برای بهینه سازی حمایت های صادراتی لازم است این جلسات تداوم داشته باشد.
دکتر منظم رفع موانع صادراتی را مهم ترین مبحث قابل طرح در این جلسات دانست و اظهار داشت: باید در چنین جلساتی با هم فکری بخش خصوصی خواسته ها و پیشنهادات مطرح شود، تضادهای منافع موجود مدیریت شود تا ضمن جمع آوری و پروراندن آنها مجموعه ای از مطالبات منسجم را به نهادهای تصمیم گیر و سیاست گذار ارائه نماییم.
وی ادامه داد: هر یک از حاضران در نشست، نماینده یک بخش از زنجیره صادرات حوزه سلامت هستند که انتظار می رود حلقه های مفقوده و خلاهای موجود را به دفتر توسعه فناوری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت معرفی کنند تا ما هم بتوانیم در این پازل به ایفای نقش خودمان بپردازیم.
عماد احمدوند، مدیر کریدور صادرات و تبادل فناوری نیز ضمن معرفی خدمات قابل ارائه در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، اظهار داشت: تا حالا بیش از هزار شرکت دانش بنیان مورد ارزیابی صادراتی ERA قرار گرفته اند.
در ادامه جمشید نفر، رییس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق تجاری ایران نیز با اعلان اینکه با مسیرهای غلط خواستیم کار درست انجام دهیم، اظهار داشت: زمان خیلی از دست دادیم، ولی امروزه با محصولات فناورانه (hi-Tech) امکان جبران وجود دارد. اگر موانع صادرات برداشته شود، ایده ها رشد و توسعه پیدا می کنند. برای این مهم باید صادرات را به مثابه یک علم نگریست و برای آن برنامه ریزی کرد.
به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر مسعود فلاحی، معاون دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت به اهمیت هماهنگی بین بخشی و درون بخشی در دولت اشاره نمود و دکتر نادر فلاحیان، دبیر نشست نیز بر هم افزایی نهادهای مختلف دولتی و بخش خصوصی برای هدایت حمایت های دولت و استفاده از زیرساخت های توسعه فناوری در کشور اصرار کرد.
منبع:

1400/04/08
18:09:25
5.0 / 5
265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل