تشخیص آنلاین آلودگی آب با دستگاه ایران ساخت

تشخیص آنلاین آلودگی آب با دستگاه ایران ساخت

یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به طراحی و ساخت دستگاه تشخیص آلودگی آب شد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، آذردخت مظاهری، مدیرعامل این شرکت در مورد آلاینده های نفتی در آب و خاک اظهار داشت: باتوجه به پیشرفت تکنولوژی در قرن حاضر، استفاده از فرآورده های نفتی بطور وسیع در صنایع و عموم رایج شده و آلاینده های نفتی در آب و خاک نیز بعنوان معضل مهمی در کشور، مورد توجه قرار گرفته است؛ چونکه این آلاینده ها سبب اختلال در طبیعت می شود و لطمه جدی به محیط زیست و سلامت انسان وارد میکند.

وی ادامه داد: آلاینده ای که وارد آب می شود، آب را بدبو و بدطعم می کند و حل این آلایندگی برای بخش هایی که وظیفه کنترل و کیفیت آب را برعهده دارند، هزینه بر و زمانبر است. این درحالی است که آلودگی آب های اقیانوس ها و دریاها سبب لطمه به محیط زیست و از میان رفتن آبزیان و پرداخت غرامت های سنگین می شود که با تشخیص سریع آلودگی آب با سیستم تصفیه، می توان از توسعه و نشت آن جلوگیری کرد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد ساخت دستگاه تشخیص آلودگی آب اظهار داشت: این دستگاه با نصب در محل به شکل آنلاین این توانایی را دارد که میزان آلودگی را اندازه گیری نماید و آلودگی را بموقع تشخیص دهد؛ چونکه آلودگی آب بر سلامت انسان و کیفیت آب موثر است.

مظاهری در مورد حمایت شرکت ملی نفت و پژوهشگاه صنعت نفت از ساخت این دستگاه اظهار نمود: پشتیبانی از دستگاه تشخیص آلودگی آب، سبب نصب آن در یکی از پایانه های نفتی شد.

وی با اعلان اینکه بتازگی کار تجاری سازی محصول را آغاز نموده ایم و در ابتدای کار هستیم، اظهار داشت: به جهت اینکه محصول را به صنایع نفتی عرضه نماییم، نیاز به استانداردهای اتکس داشتیم که این استانداردها را از اروپا ستاندن کردیم تا وارد بازار شویم.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان دستگاه تشخیص آلودگی آب را یک دستگاه های تک دانست و اضافه کرد: این دستگاه را در کنار دستگاهی که بر روی آب شناور بود، در ارتفاعی از آب نصب و عملکرد دو دستگاه را تست کردیم و با حضور متخصصین مربوطه متوجه شدیم که محصول ما از حساسیت بالایی برخوردارست و بموقع آلودگی آب را تشخیص می دهد.

مظاهری، دستگاه تشخیص آلودگی آب را نخستین دستگاه در ایران دانست که ثبت بین المللی و اختراع شده است.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، وی در مورد چگونگی موفقیت در طراحی این دستگاه نیز اظهار داشت: طراحی این دستگاه با همکاری تیمی شامل مجموعه های فیزیک، فتونیک، الکترونیک، مکانیک، هوش مصنوعی و نرم افزار بوده به موفقیت رسید.1400/04/16
13:25:47
5.0 / 5
262
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل