مركز نوآوری مد و لباس دانشگاه فنی و حرفه ای

مركز نوآوری مد و لباس دانشگاه فنی و حرفه ای

به گزارش دانلود فایل اولین مرکز نوآوری مد و لباس دانشگاه فنی و حرفه ای با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در محل دانشکده دکتر شریعتی تهران راه اندازی شد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در آئین افتتاح این مرکز اظهار نمود: در گذشته مسیری نبود تا دانشجویان این دانشگاه شرکتهای خویش را راه اندازی کنند خرسندم که حال دانشگاه فنی و حرفه ای با رویکرد جدیدی در زمینه تجاری سازی آموزش ها و توسعه‌ی مراکز فناوری توانسته این راه را برای دانشجویان خود سهل کند.
دکتر ابراهیم صالحی عمران، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای هم در این مراسم اظهار داشت: امروزه مهم این است که آموزش چه آثاری را از لحاظ اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به دنبال داشته است و برای جدی گرفتن این پیامدها اصطلاح نتیجه گرا بودن موسسات بسیار مهم تلقی شده است.
وی ادامه داد: اقتصاد آموزشی با دانشگاه فنی و حرفه ای ارتباط بسیار نزدیکی پیدا می کند چون که این دانشگاه خصوصیت هایی دارد که به شدت می تواند موثر باشد.
وی اقتصادی ترین نوع آموزش را آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای دانست و اظهار نمود: حالا در دنیا گرایش به سمت مهارت محوری است، طبق بررسی های انجام شده در آموزش عالی کشورهای آلمان و سوئیس ۵۰ درصد دانشگاه ها مهارتی است و در فنلاند بالای ۶۰ درصد، همینطور ۳۰ تا ۶۰ درصد خیلی از دانشگاه های طراز اول دنیا، وارد مقوله های مهارتی شده اند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای همینطور اظهار داشت: دانشگاه فنی و حرفه ای ۱۸۱ دانشکده دارد که ۵۳ مرکز ویژه دختران است و بیشتر از ۶۵ درصد فارغ التحصیلان وارد بازار کار می شوند.
وی ادامه داد: در این دانشگاه حدود ۶۰ درصد دروس به صورت عملی عرضه می شود و از آنجائیکه دانشجویان این دانشگاه، خروجی های هنرستان ها هستند پایه مهارتی خوبی دارند و با آمادگی های زمینه ای وارد دانشگاه می شوند.
طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور دستور تخصیص بیشتر از ۱۰ میلیاردریال برای تکمیل مرکز نوآوری و ایجاد مرکز شتابدهی دانشکده شریعتی به مساحت ۴ هکتار را صادر کرد.1400/04/31
14:41:23
5.0 / 5
197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل