رییس كمیته ارتباطات كمیسیون صنایع و معادن مجلس

سرك كشیدن در احوال شخصی روی اعتماد مردم به نرم افزارهای ایرانی موثر است

سرك كشیدن در احوال شخصی روی اعتماد مردم به نرم افزارهای ایرانی موثر است

دانلود فایل: رییس كمیته ارتباطات كمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: اعتمادسازی نسبت به سرك نكشیدن در احوال شخصی مردم در فضای مجازی و اپلیكیشن های داخلی تاثیر بسزایی در جلب اعتماد جامعه نسبت به نرم افزارهای ایرانی دارد.



رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با ایسنا به تشریح دلایل استقبال پایین شهروندان ایرانی از اپلیكشن های داخلی پرداخت و اضافه كرد: عرضه ندادن امكانات و خدمات مناسب از جانب گردانندگان نرم افزارهای ایرانی و اعتقاد مردم به سرك كشیدن در احوالات شخصی شان دو علت اصلی بی رغبتی جامعه به استفاده از اپلیكشن های ایرانی است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس توجه به دو عامل فوق را «اساسی» دانست و اظهار داشت: برای تولید انگیزه و جلب اعتماد عمومی به اپلیكیشن های داخلی نگاه به فضای مجازی باید تغییر كند تا به دنبال این تغییر رویكرد، عرضه خدمات و سرویس های به روز و امنیت این فضا بهبود یافته یا تقویت شود در این صورت می توان نسبت به بهبود نگاه عمومی به اپلیكیشن های ایرانی تغییر كند.

رییس كمیته ارتباطات كمیسیون صنایع و معادن مجلس سپس به خدمات به روز و امنیت بالای برخی اپلیكیشن های خارجی بخصوص تلگرام اشاره نمود و با یادآوری وعده مدیرعامل این شركت برای رفع فیلترینگ پیام رسان تلگرام با استفاده از فناوری بلاك چین، اظهار داشت: فناوری هر لحظه در حال پیشرفت است. به خاطر دارم كه در مقطعی از تاریخ این كشور ویدئوها را جمع می كردند و ماهواره ها را از پشت بام ها به پایین می انداختند اما سرعت رشد فناوری ها به حدی بالاست كه «برخوردهای سلبی» یارای مقابله با آنها را ندارند.

سبحانی فر «فرهنگ سازی» جهت استفاده درست از فناوری های مبتنی بر دیجیتال را بهترین شیوه رویارویی با جدیدترین فناوری های ارتباطی و مخابراتی دانست و خاطرنشان كرد: متاسفانه نگاه برخی دست اندكاران و مسؤولان به فضای مجازی و اپلیكیشن های خارجی نگاه دقیقی نیست. شما فردی را تصور كنید كه با «كارد آشپزخانه یا چاقوی اتاق عمل» قتل و جنایت می كند آیا از فردای این جنایت، استفاده از «چاقو» ممنوع می شود؟

نماینده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: درست است كه در قضایای اخیر و اعتراضات داخلی برخی كانال های تلگرامی با استفاده از این پیام رسان اعمال مجرمانه و خشونت آمیز را ترویج كردند اما تعداد بسیار بیشتری از استفاده كنندگان هیچگاه چنین استفاده ای از تلگرام نكرده و نمی كنند. افرادی كه بدترین استفاده را از ساده ترین وسایل مثل چاقو یا پیشرفته ترین فناوریها مثل تلگرام می كنند، شمار اندكی هستند كه البته زیر بار «قانون» نمی روند. این افراد از ابزارهای جایگزین كه به راحتی در اختیار دارند بهره برده و بن بست ها را دور می زنند و به اعمال مجرمانه خود با شیوه های جدیدتری ادامه می دهند.

ناظر مجلس در كمیته مصادیق مجرمانه كنترل و مهار این افراد را ضروری و نیازمند به روز شدن دانش متخصصان داخلی دانست و اضافه كرد: باآنكه مهار این افراد سخت و دشوار است اما با تجهیز متخصصان داخلی به دانش روز می توان آنان را مهار كرد و شرایطی را به وجود آید تا ضمن تضییع نشدن حق اكثریت مردم در استفاده از فضای مجازی و فناوری های جدید، افراد ساختارشكن و مروج خشونت مهار شوند.

وی مقامات ارشد امنیتی كشور را مسؤول فیلتر و رفع فیلتر تلگرام دانست و اضافه كرد: اقدامات ضدامنیتی برخی كانال های تلگرامی مقامات ارشد امنیتی كشور را بر آن داشت تا بهترین راه را فیلتر تلگرام انتخاب كنند. حال این اقدام چقدر اثرگذار بوده، واقعیت نشان داده است كه گردانندگان این كانالها با استفاده از سایر شیوه ها همچنان با عضوگیری بالا به اقدامات خود ادامه می دهند اما هموطنانی كه از این پیام رسان درست استفاده می كردند، محروم ماندند.

رییس كمیته ارتباطات كمیسیون صنایع و معادن مجلس، از بررسی وضعیت به وجود آمده جهت استفاده كنندگان از تلگرام در این كمیته سخن گفت و خاطرنشان كرد: تصمیم گیری نهایی درباره رفع فیلتر یا ادامه یافتن فیلتر تلگرام با مقامات ارشد امنیتی است.




1396/10/24
19:30:16
5.0 / 5
4508
تگهای خبر: فضای مجازی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل