وارث سامسونگ آزادی مشروط گرفت

وارث سامسونگ آزادی مشروط گرفت

دانلود فایل: لی جائه یونگ، نایب رئیس هیات مدیره شرکت سامسونگ الکترونیکس که به سبب رشوه، اختلاس و اتهامات دیگر به زندان محکوم شده است، واجد دریافت آزادی مشروط شناخته شد و روز جمعه از زندان آزاد می شودبه گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، وزارت دادگستری کره جنوبی در اطلاعیه ای اعلام نمود تصمیم برای دادن آزادی مشروط به لی جائه یونگ نتیجه بازنگری کامل عوامل مختلف همچون احساسات عمومی و رفتار خوب وی در زندان بوده است.

لی جائه یونگ ۵۳ ساله که در حوزه پرداخت رشوه به دوست پارک گئون هی، رئیس جمهور سابق کره جنوبی متهم شناخته شد، ۱۸ ماه از مجازات ۳۰ ماه زندان خودرا سپری کرده است. وی در ابتدا یک سال از پنج سال مجازات حبس را از اوت سال ۲۰۱۷ تحمل کرده بود که بعدا معلق شد. سپس تصمیم دادگاه تغییر نمود و در صورتیکه مدت محکومیت حبس وی کاهش داده شد اما در ژانویه امسال باردیگر به زندان بازگشت.

حمایت از آزادی مشروط وی از نظر سیاسی و عمومی و از طرف جامعه تجاری در بحبوحه نگرانیها نسبت به عدم اتخاذ تصمیمات راهبردی در این غول فناوری کره ای سامسونگ رشد کرده است.

اگرچه اداره روزمره بزرگترین سازنده تراشه حافظه و تولیدکننده تلفن هوشمند جهان در غیاب وارث این شرکت مبتلا به اختلال نشده اما منابع این شرکت می گویند تصمیمات درباب سرمایه گذاریهای مهم و پروژه های ادغام و خرید باید توسط لی گرفته شوند. به ویژه تصمیم درباب مکان کارخانه آمریکایی ۱۷ میلیارد دلاری برای تولید تراشه های پیشرفته در انتظار بازگشت وی مانده است در صورتیکه کمبود جهانی تراشه وجود دارد و رقیبانی مانند شرکتهای TSMC و اینتل سرمایه گذاریهای بزرگی انجام می دهند.

فدراسیون صنایع کره که یک گروه لابی کسب وکار بزرگ است، در اطلاعیه ای از تصمیم برای اعطای آزادی مشروط به لی استقبال کرد.

بازگشت لی به کار باید مورد موافقت وزیر دادگستری قرار گیرد برای اینکه طبق قانون، کار کردن افراد با محکومیتهای خاص برای شرکتهای در رابطه با محکومیتهای مذکور به مدت پنج سال ممنوعست.

به گفته کارشناسان حقوقی، لی احیانا این موافقت را دریافت می کند برای اینکه میزان مبلغ اختلاس شده حدودا بازپرداخت شده است.

بزرگترین شرکتهای کره جنوبی همچنان توسط خانواده های موسس آنها اداره می گردند و سابقه نداشته است که کنترل آنها به افراد بیرون از خانواده سپرده شود حتی هنگامی که یک عضو ارشد خانواده زندانی شده است.

در حالی که نظرسنجی ها نشان میدهد حدود ۷۰ درصد از آزادی مشروط لی حمایت می کنند اما خیلی از گروههای مدنی مخالف بوده و دولت کره جنوبی را به سبب نارضایتی از فساد در بین نخبگان سیاسی و تجاری به ریاکاری متهم می کنند.

بر اساس گزارش رویترز، مشکلات حقوقی لی تنها به رشوه محدود نیست. وی همین طور به بهتان کلاهبرداری و دستکاری قیمت سهام در رابطه با ادغام دو شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۵، تحت محاکمه است.

منبع:

1400/05/20
01:04:45
5.0 / 5
259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل