31 استان تا آخر سال از فن بازار برخوردار خواهند شد

31 استان تا آخر سال از فن بازار برخوردار خواهند شد

دانلود فایل: تا آخر سال جاری دفاتر فن بازارها و کارگزارهای تجارت فناوری به 31 استان کشور توسعه می یابد تا تبادل فناوری شتاب بگیرد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، محمد صالحی خالقی، دبیر شبکه فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلان اینکه شبکه فن بازار ملی ایران در ۲۸ استان کشور دارای دفاتر منطقه ای است، اظهار داشت: تا حالا ۴ فن بازار تخصصی در زمینه های صنعت گاز، پتروشیمی، سلامت و فناوری های شهری به وجود آمده و ۵۲ شرکت خصوصی بعنوان کارگزار تجارت فناوری (بروکر) در این شبکه فعال می باشند.
خالقی اضافه کرد: تا آخر سال ۳۱ استان کشور دارای دفتر فن بازار خواهند شد و همین طور تعداد بروکرها هم بیشتر خواهد شد و تقریباً به تعداد ۶۰ بروکر می رسیم. هم اکنون سامانه فن بازار بیش از ۲۷ هزار کاربر دارد و ۱۴ هزار محصول دانش بنیان و فناورانه، ۵ هزار شرکت و نزدیک به ۷۰۰ نیاز فناوری در آن ثبت شده است. همین طور بیش از ۴۳ هزار شرکت در سامانه عضو هستند.
وی اشاره کرد: فن بازار در یک سال و نیم گذشته توانسته با کمک کارگزاران تجارت فناوری و مدیران فن بازار حدود ۵۰۰ میلیارد تومان گردش مالی داشته باشد و این مبلغ بصورت غیر رسمی به ۱۰۰۰ میلیارد تومان هم می رسد. مجموعه این مبالغ در بازاریابی های محصولات فناورانه و سرمایه گذاری های لازم برای استارت آپ ها، اختراعات و شبکه نوآوری کشور بوده است.
دبیر شبکه فن بازار ملی ایران اظهار نمود: نسبت هزینه به این گردش مالی بیش از ۱۵۰ برابر بوده، یعنی با هزینه بسیار کمتر گردش مالی مورد نظر را رقم زده ایم و درآمدها بیش از ۱۵۰ برابر سرمایه گذاری ها بوده است.
وی اشاره کرد: سامانه فن بازار ملی ایران یک بانک جامع محصولات فناورانه کشور است و مردم می توانند با یک دسترسی ساده، اطلاعاتی از این محصولات کسب و در مبادلات فناورانه خود استفاده کنند.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در بازار فناوری، فن بازار نقش واسطه ای برای رساندن اطلاعات فناورانه به عرضه کنندگان، متقاضیان، کارآفرینان و سرمایه گذاران دارد و همین طور به ارائه مشاوره درباب مراحل انتقال تکنولوژی می پردازد. شبکه فن بازار ملی ایران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در نقش یک واسطه حرفه ای در سطوح مختلف در کنار عرضه کنندگان خواهد بود. با گسترش بیش از پیش اهمیت فن بازارها در دنیا بعنوان یک ابزار قدرتمند توسعه و تبادل فناوری، ایده ایجاد فن بازار در ایران در سال ۱۳۸۱ شکل گرفت. هم اکنون فن بازار به بزرگ ترین بنگاه معاملات تکنولوژی در کشور تبدیل گشته است.
منبع:

1400/08/30
23:59:18
5.0 / 5
214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل