تولید نور بیولوژیک جایگزینی برای نور مصنوعی

تولید نور بیولوژیک جایگزینی برای نور مصنوعی

به گزارش دانلود فایل یک محقق جوان فرانسوی نوعی نور بیولوژیک از باکتری های دریایی طبیعی زیست تاب ساخته است که می تواند جایگزینی برای نور مصنوعی باشد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه خبری لوپوئن (le point)، نوعی نور بیولوژیک ساخته شده که می تواند جایگزینی برای نور مصنوعی باشد. اگر به ماهی های اعماق دریا علاقه مندید خوب است بدانید زیست تابی (bioluminescence، تولید و انتشار نور توسط موجودات زنده که در اثر واکنش های شیمیایی در بدن آنها صورت می گیرد) می تواند برای شهرها روشنایی دائم و ملایمی را به ارمغان بیاورد.
طرح شاعرانه استفاده از ماهی های اعماق دریا برای تأمین نور به فکر ساندرا رِی رسید. این طراح جوان از کالج طراحی اِسترَت ( l'école Strate) فارغ التحصیل شده است. او برای تبدیل این رویا به حقیقت، گلُوی (Glowee.com) را راه اندازی نمود تا در آنجا با استفاده از میکروارگانیسم های (ریزاندامگان) آبی، مبلمان شهری و روشنایی هایی را بسازد که مواد تولیدکننده نور از قبل در آنها تعبیه شده است.
او و همکارانش توانسته اند با استفاده از باکتری های دریایی طبیعی زیست تاب، ماده اولیه زنده ای را بسازند که به راحتی در لابراتوار قابل کشت است. اساس کار آنها زیست فناوری (بیوتکنولوژی) است. آنها از این باکتری های غیربیماری زا و غیرسمی برای تولید نور بهره برده اند. هنگامی که ماده اولیه ایجاد می شود، آنها محصولاتی منطبق با آن می سازند تا بتوانند در آنها از نور مایع و بیولوژیک استفاده کنند. با استفاده از این روش، استفاده از منابع محدود و آلودگی کاسته می شود.

1401/03/28
10:18:54
5.0 / 5
155
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل