در گفت وگو با دانلود فایل تاكید شد

اعتمادسازی شرط اول استفاده از پلتفرم های داخلی

اعتمادسازی شرط اول استفاده از پلتفرم های داخلی

به گزارش دانلود فایل، یک فعال حوزه کار، اعتمادسازی را شرط اول برای حضور و استقبال کاربران از پلتفرم های داخلی عنوان نمود و اظهار داشت: در شرایطی که امکان دسترسی به پلتفرم های خارجی وجود نداشته باشد، باید جایگزینی قوی برای آن داشته باشیم تا کسب و کارهای داخلی گرفتار مشکل نشوند.فتح الله بیات در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ضرورت پشتیبانی از کسب و کارهای آنلاین و دیجیتال اظهار داشت: شرایط حاضر یادآور زمانی است کرونا آمده بود و یکسری از شغل ها با لطمه جدی مواجه گشتند و شوک به بیشتر کسب وکارها خصوصاً مشاغل خدماتی وارد شد.

وی اضافه کرد: هم اکنون سرعت اینترنت ضعیف است و تعدادی از پلتفرم های بیرونی از دسترس خارج است. در پیک ساعات کاری حداقل کاری که می توان انجام داد این است که وضعیت اینترنت را بهبود بخشید تا کاربران بتوانند به سهولت به کسب وکار خود دسترسی داشته باشند.

این فعال حوزه کار با اعلان اینکه پس از کرونا خیلی از افراد بوسیله فروش در فضای مجازی و توسعه کسب وکار اینترنتی امرار معاش می کنند، اظهار داشت: تقویت پهنای باند و سرعت اینترنت باید در دستور قرار گیرد تا کاربران در بحث کسب وکار خود گرفتار مشکل نشوند. ممکنست در وضعیت حاضر برخی افراد برای حفظ کسب و کارشان به پلتفرم های داخلی کوچ کنند ولی به طور قطع باید زیرساخت های چنین کاری مهیا شود.

وی اعتمادسازی را شرط اول برای حضور و استقبال کاربران از پلتفرم های داخلی دانست و اظهار داشت: در درجه اول ضریب اطمینان و اعتماد به پلتفرم های داخلی باید بالا برود تا نگرانی نسبت به برخی سوءاستفاده های احتمالی از اطلاعات افراد وجود نداشته باشد. اگر اعتمادسازی به وجود آید و کاربران در مورد عدم دسترسی به اطلاعات شخصی احساس امنیت پیدا کنند، اساسا از پلتفرم های داخلی استقبال خواهد شد ولی تا به فضای پلتفرم های خارجی و قابلیت هایی که دارند، برسیم زمان می برد و تا آن موقع باید پلتفرم های داخلی تقویت شوند و قدرت رقابت پذیری پیدا کنند.

به گفته بیات، پیش بینی مشوق ها و بسته های حمایتی و هرگونه تخفیف مالیاتی دراین زمینه موثر است ولی افراد برای آنکه با از دست دادن کسب وکار اینترنتی خود دلسرد و سرخورده نشوند، باید نسبت به پلتفرم های داخلی حس اعتماد پیدا کنند.

وی ساماندهی مشاغل اینترنتی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: شناسایی و ساماندهی کسب و کارهای اینترنتی هم به لحاظ درآمدی برای دولت موثر است و هم در بیمه اجتماعی شاغلین و کاربران فضای مجازی تاثیر دارد. در خیلی از کشورها کسب و کارهای مجازی با پرداخت مالیات در فضای مجازی فعالند و کسب درآمد می کنند و می توان از الگوی دیگر کشورها دراین زمینه بهره برد ولی تا آن زمان باید جایگزینی قوی برای پلتفرم های خارجی داشته باشیم تا کسب وکارها به مخاطره نیفتد.

به گفته این فعال حوزه کار، هم اکنون نظام بانکی، اداری و آموزشی کشور نیز به اینترنت وابسته است و دنیا به سمت دولت الکترونیک و مشاغل آینده حرکت کرده است بدین جهت استفاده از فضای مجازی و دسترسی به اینترنت اجتناب ناپذیر است.

منبع:

1401/08/16
10:04:42
5.0 / 5
272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل